Limbaži līksmo Limbažu novads Svētki
dejo svetki

Augusta sākumā Limbažu pilsētas iedzīvotāji un viesi svinēja pilsētas 799. dzimšanas dienu. Šī gada pilsētas moto bija “Grāmata apgaismo pasauli”.

Svētku ietvaros Limbažu bērnudārzu bērni devās vienotā gājienā, simbolizējot Limbažu Bērnu literatūras centra pārvietošanu uz jaunajām telpām Limbažu Galvenajā bibliotēkā.

Limbažu 799. jubilejai par godu izveidota vides instalācija “Grāmata apgaismo pasauli”, kura ir apskatāma pie Limbažu kultūras nama. Šis vides objekts radīts kā grāmata-spogulis un ir simbols tam, ka pilsēta ir atvērta kā grāmata un ne tikai svētkos, bet arī ikdienā gaida ciemos ikvienu. Liels paldies SIA “Virte metālapstrāde” un SIA “Baltijas dizaina aģentūra” par šīs īpašās grāmatas radīšanu!

Svētku programma bija daudzveidīga un interesanta. Ieskaņas pasākumi sākās 3. augustā Sv. Jāņa lut. baznīcā ar koncertu “Angel Di Place”. Tam sekoja nākamā vakara operdziedātājas Sonoras Vaices koncerts Burtnieku kvartālā un nakts koncerts “Tev” Sv. Jāņa lut. Baznīcā.

Svētku oficiāli atklāja svētkus gājiens, kurā piedalījās un sevi pārstāvēja vairāki uzņēmumi, interešu klubi, kultūras iestādes, skolas, deju kolektīvi un citi. Katrs gājiena dalībnieks radīja svētku sajūtu un atmosfēru. Paldies ikvienam, kurš piedalījās svētku gājienā gan kā dalībnieks, gan kā skatītājs!

Pirmās svētku dienas vakaru noslēdza grupas DAGAMBA vienreizējā un enerģiskā uzstāšanās, kuras laikā estrādē pulcējās ne mazums klausītāji un svētku svinētāji.

6. augusta svētku diena iesākās ar makšķerēšanas sacensībām Mazezerā “Noķer mani”, pūtēju orķestri “Lemisele”, amatnieku un mājražotāju svētku tirdziņu un ikviens bija aicināts Limbažu viduslaiku pilskalnu svinēt Hanzas svētkus. Svētku laikā Burtnieku kvartālā uzstājās vairāki mākslinieki pūtēju orķestris “Lemisele”, Tomiņu ģimene, Marta Apine un Neftali Robaina, Māris Grīnbergs un Agris Liepiņš.

Dažādas aktivitātes, priekšnesumi norisinājās arī Limbažu Vienības parkā un pie kultūras nama. Pie teātra mājas darbojās vasaras terase "Pavārgrāmata & Dziesmu grāmata" par kuru parūpējās Ausekļa Limbažu teātra dalībnieki.

Svētku noslēgumā Limbažu estrādi apmeklēja vairāk kā 5500 svētku svinētāji. Koncertā uzstājās Latvijā atpazīstami mākslinieki – Līvi, A-Eiropa, BŪŪ Music, Mārtiņš Kanters, Palab Pakreis, Billy-B and his Sonic Rockets, Ziņģes brāļi un visa vakara garumā par mūziku parūpējās DJ PLASTIC(X).

Limbažu pilsētas svētku organizatori izsaka lielu pateicību uzņēmējiem par krāšņo un brīnišķīgo svētku salūtu, kuru tie uzdāvināja Limbažu pilsētai.

Liels paldies visiem, kuri pielika savu roku un atbalstīja, lai svētki taptu. Paldies maiznīca "Lielezers", "Limbažu ceļi", “Vidzemes veterinārais serviss”, “IL Reklāmdruka”, “Agate”, “Trīs kambari”, “Vitbūve”, “Zvaigzne ABC”, “Puķu stūris”. Paldies visiem svētku apmeklētājiem!

Uz tikšanos nākamgad, kad svinēsim “Limbažiem 800”.