Limbaži 800
zinas1

21.jūlijā, Limbažu novada kultūras pārvaldē notika kārtējā “Limbažiem ir 800” darba grupas tikšanās. Šī bija viena no pēdējām tikšanās reizēm, jo svētku kulminācijas nedēļa jau ir klāt. No 29. jūlija – 6. augustam Limbažu pilsētā ar koncertiem uzstāsies ne tikai mūsu paša novada mākslinieki, bet arī vairāki citi Latvijā pazīstami mūziķi. Svētki laikā būs tirdziņi, sportiskas aktivitātes un citas norises, īpaši notikumi, kas patiks gan ģimenēm un bērniem, gan ikvienam pilsētas viesim un iedzīvotājam.

Darba grupas vadītāja Evija Keisele informēja par to, kuri no 800 gades plānotajiem projektiem jau ir īstenoti, kuri tūlīt, tūlīt “ies gaisā” un kuri notiks septembrī, oktobrī un novembrī. “”Limbažiem 800” lielais notikums, kuru svinam visa gada garumā, katrā mēnesī izdzīvojot konkrētas emocijas, sajūtas un tēmu, kas raksturo Hanzas pilsētu Limbaži”, viņa uzsvēra.

Jau ir izgatavots un uz Rātsnama jumta uzstādīts Limbažu 800 gades vēja rādītājs, ir sašūti tieši 540 metri lentas, pie kuras piestiprināti svētku karodziņi, tos pilsētas svētku laikā izvietos Vienības parkā. Pateicoties deputātes Regīnas Tamanes un ainavu arhitektes Diānas Perševicas iniciatīvām projektā “Ziedošie Limbaži”, pilsēta ir kļuvusi ziedošāka, košāka un krāsaināka.

22.jūlijā pilsētas ielās dosies jaunieši, lai ar Erenpreiss velosipēdiem pilsētniekiem nogādātu īpašo, Limbažu svētku avīzi, kurā ir viss par un ap Limbažu 800 gades svinībām.

Evija pastāstīja arī par svētku nedēļas aktivitātēm, kuras sāksies sestdien ar Medus dienu, Burtnieku kvartālā, pēc tam Vienības parkā ieradīsies pagastu dāvanas pilsētai dzimšanas dienā - bišu stropi. 29.jūlijā tiks atklāta telšu pilsētiņa Lielezera pludmalē, kuras administrators būs Jānis Remess. Sestdienā, savā pirmajā braucienā dosies Lielezera kuģītis, tā kapteinis Ojārs Beķeris. Izbraukt ar kuģīti varēs līdz pat 6.augusta vakaram. Sestdienas vakarā Limbažu pilsētas estrādē īpaša kultūras programma.

Interesants, krāšņs un krāsains būs 4.augusta pilsētas svētku gājiens, pēc kura Limbažu estrādē uzstāsies grupas “Citi zēni”, “Labvēlīgais tips” un DJ Artūrs Krūzkops.

Kultūras pārvaldes vadītāja un 800 gades projekta koordinatore Evija Keisele pastāstīja arī par 5.augusta pasākumiem: agro rīta copi Mazezerā, cerībā noķert Zelta zivtiņu, pūtēju orķestra rīta modināšanu, 800 pēdas (apmēram 200 metrus) garo svētku galdu Jūras ielā, kuru rotās ar ozollapu vītni, garšaugiem, kliņģerītēm un samtenēm, kliņģeru konkursu - parādi, kura uzvarētāji balvā saņems juveliera Jurģa Gredzena izgatavotās sudraba lāpstiņas. Jūras ielā, Baumaņu Kārļa laukumā, Burtnieku kvartālā un pilsdrupās šajā dienā notiks tirgus, uzstāsies novada viesu un amatierkolektīvu koncerti, būs sadziedāšanās un visdažādākās viduslaiku nodarbes un vakara koncertiem pilsētas estrādē. Pusnaktī estrādē būs 800 sekundes garš svētku salūts. Pilsētas svētku kultūras programma ir ļoti interesanta un bagāta, kaut nu tik pietiktu laika visu pagūt.

6.augustā notiks Lielezera svētki: būs zivju tirgus, makšķerēšanas paraugdemonstrējumi un garda zivju zupa, savukārt deviņos vakarā uz peldošās skatuves uzstāsies Valts Pūce, Valters Pūce un Marija Bērziņa. Ar šo koncertu noslēgsies svētku kulminācijas nedēļa, bet pilsētas jubilejas svinības vēl turpināsies, jo svētki Limbažiem ir 800! ilgst gada garumā, pasākumi notiks septembrī un oktobrī, noslēgsies pilsētas jubilejas svinības ar projektu 800 zeķes – izstādi Limbažu kultūras namā un Valsts svētku koncertu 18.novembrī Limbažu kultūras namā, kurā piedalīsies novada amatierkolektīvi un viesmākslinieki.

Sapulces laikā "Limbažiem ir 800" Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Zane Lielkāja – Gerika pastāstīja par jau īstenotajām un vēl plānotajām komunikācijas aktivitātēm, īpaši uzsverot Rātsnamā notikušo preses konferenci, kura notika sadarbībā ar Kino centru, un tajā piedalījās lielāko Latvijas televīzijas kanālu LTV1 un TV3 žurnālisti.

Svētku mārketinga speciālists Roberts Viziņš informēja par disku golfa laukuma izveidi Limbažos, pilsētvidē izvietotajām vides reklāmām un vizuālajām reklāmām, kuras redzamas sabiedriskajā transportā, un iespēju, tieši svētku laikā, Limbažos esošajā automazgātavā PUTO lētāk nomazgāt auto. Rudens – ziemas sezonā Limbažu novada komanda piedalīsies raidījumā Veiksme, Intuīcija, Prāts.

Rudens pusē LTV 1 raidījuma ciklā “Pa straumei” būs skatāms sižets par laivotāju ceļojumu Svētupē.

Īpaša svētku programma paredzēta bērniem, kuri aicināti apmeklēt Vienības parkā notiekošās aktivitātes, savukārt Limbažu stadionā spēlēs basketbolu, futbolu un tenisu.

Aktuālo informāciju par “Limbažiem IR 800”, kā arī svētku programmu ir iespējams uzzināt www.limbazi800.lv/ un www.limbazunovads.lv . Sekojiet līdzi norisēm arī svētku sociālo tīklu facebook.com un instagram.com profilos, meklējot @limbaziemir800.

Tiekamies svētkos!