Inta Kalniņa

Šovakar, 24. septembrī, Limbažos atklāja starptautisko amatierteātru festivālu “Spēlesprieks”!

Šī gada festivāla devīze ir “Skatuve ar un bez rāmja”. Aktieri ir radošas personības un festivāla atklāšana nenoritēja tikai ar uzrunām vien. Ausekļa Limbažu teātra aktieri Regīna Tamane un Ģirts Vilciņš parūpējās par improvizētas gleznu izstādes izveidi, tajā iesaistot gan Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētāja pirmo vietnieku Māri Beļaunieku un Ausekļa Limbažu teātra režisori Intu Kalniņu, gan uz atklāšanas pasākumu atbraukušos teātrus - Saldus tautas teātri, Lubānas amatierteātri „Priekšspēle”, Ventspils teātri, Kauguru pagasta amatierteātri „Vīzija” un Skultes amatierteātri. Māris Beļaunieks un Inta Kalniņa iejutās modeļu lomā un caur gleznas rāmi, pozējot māksliniekiem uzrunāja klātesošos, sveicot ar festivāla atklāšanu, bet pārējo pasākuma dalībnieku uzdevums bija intriģējošāks. Katram teātra kolektīvam bija jāizvēlas kaste un mūzika. Atkarībā no izraudzītās kastes, kolektīvam pasniedza gleznu un iedeva uzdevumu ar improvizācijas elementiem – apspēlēt vienu minūti pirms gleznā redzamā notikuma, stopkadra veidā attēlot gleznā redzamo ainu, bet pēc tās, atainot vienu minūti pēc gleznā redzamā notikuma!

Festivāla svinīgā atklāšana noslēdzās Teātra mājā, kur Jūrmalas teātris izrādīja gotisko trilleri „Sieviete melnā”. Arī Kauguru pagasta amatierteātris “Vīzija’’ jau festivāla atklāšanas dienas vakarā skatītājiem piedāvāja noskatīties Alehandro Kasonas lugu “Trešais vārds”.

Ar to “Spēlesprieks” nebeidzas! Šajā nedēļas nogalē, 25. un 26. septembrī, festivāla organizatori skatītājiem piedāvā noskatīties dažādu formu, raksturu un žanru iestudējumus. Ar festivāla programmu un norises vietām var iepazīties lapā www.festivalsspelesprieks.lv.

Izrāžu apmeklējums ir bez maksas, bet vēršam uzmanību, ka pie ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un derīgs Covid-19 sertifikāts. Festivāla organizatori lūdz uz izrādēm ierasties laicīgi.

Atzīmējot un svinot festivāla “Spēlesprieks” norisi Limbažos, no 25. septembra vakara līdz pat 24. oktobrim būs pieejama Teātra pastaiga. Teātra pastaigu veidos 14 dažādi pieturas punkti, kurus secīgi izstaigājot būs jāmeklē QR kodi ar “Spēlesprieka” krāsaino logo. Īpašie kodi atradīsies uz dažādām Limbažu ēkām, kas nozīmīgas limbažniekiem vai kur reiz notikušas izrādes. Kad QR kods atrasts, tā skenēšanai būs jāizmanto telefona fotokamera – ierīcē parādīsies viens no četrpadsmit īsajiem video klipiem, kur par teātra nozīmi gan nopietni, gan nenopietni atbildēs festivāla teātru kolektīvu režisori. Pastaiga tiks atklāta kopā ar konkursu, kur paredzēta pārsteiguma balva no festivāla draugiem un sadarbības partneriem. Teātra pastaigas karte būs pieejama www.festivalsspelesprieks.lv vai drukāta Limbažu Tūrisma Informācijas centrā no 25. septembra vakara.

Festivāls “Spēlesprieks” šogad tiek organizēts jau 16. reizi, astoto reizi ar starptautisku nozīmi. Tā norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un līdzfinansē Limbažu novada pašvaldība!