Uzņēmējdarbība
oss

3.maijā, Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un “Palleteries” SIA  vadītājs Edijs Ošs parakstīja līgumu par divu nekustamo īpašumu iegādi Limbažos, Tīruma ielā.

Edijs Ošs plāno paplašināt savu uzņēmējdarbību Limbažos un būvēt kokapstrādes ražotni. SIA “Palleteries” ir uzņēmums Kuldīgā, kura komanda ir uzkrājusi vairāk nekā 20 gadu pieredzi augstas kvalitātes palešu sagatavju ražošanā un ir viens no vadošajiem zāģmateriālu ražotājiem Latvijā, kas nodrošina nemainīgi augstas kvalitātes koksnes sagataves palešu un citu iepakojumu ražotājiem.

Pēc līguma parakstīšanas, pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs sacīja “šis ir apjomīgs projekts un tā īstenošana laikā, kad pasaules ekonomika svārstās un izmaksas pieaug, ir zināma uzdrošināšanās. Pašvaldībai šāda sadarbība un šādas ražotnes atvēršana ir svarīga, uzņēmums radīs jaunas darba vietas un attīstīs loģistikas tīklu, novadam tas ir liels ieguvums.”

Uzņēmējs Edijs Ošs ir apņēmības pilns attīstīt ražotni Limbažos “līgums par īpašuma iegādi ir parakstīts, nākamais solis ir būvprojekta minimālā sastāvā izstrāde”,  viņš atklāti runāja par saviem plāniem, “ja es nāku, tad strādāju un attīstu savu biznesu, ja ne – dodu vietu citiem. Tehnoloģija ir apzināta un šobrīd notiek iekārtu piegādātāju pretendentu izvērtēšana.”

“Palleteries” SIA īpašnieks Limbažos saredz potenciālu savas uzņēmējdarbības attīstībai un nesaskata Vidzemes reģionā nopietnu konkurenci savam biznesam, kura pamatprodukts ir taras dēlīšu ražošana, no kuriem taisa paletes.  Limbaži viņaprāt ir īpaši ar to, ka tuvumā ir ostas, labi attīstīta ceļu infrastruktūra (nākotnē arī Rail Baltica) un izejmateriālu pieejamība.

Uzņēmējs savu investīcijas projektu iedala divās daļās -  1.daļa – zāģētava, kuru uzņēmējs var nofinansēt no saviem līdzekļiem, kaut arī banka ir devusi akceptu finansējuma piešķiršanai, atbalstam. Otrā daļa – iecere būvēt granulu ražošanas rūpnīcu un koģenerācijas staciju. Šis gan ir liels investīciju projekts un tā īstenošana atlikta uz vēlāku laiku. Ražotne atradīsies Tīruma ielā un redzami darbi uzsāksies 2023.gada nogalē vai 2024.gada sākumā.

“Idejas, tehnoloģijas un saprašana ko un kā darīt ir, galvenais ir saprast kurā mirklī pieņemt lēmumu par būvniecības sākšanu. Ja būs atbalsts no LIAA un ALTUM programmām, tas procesu atvieglos un lēmuma pieņemšana būs ātrāka, ja ne – skatīsimies ko un kā darīt nākamajā etapā. Ticēsim iekšējām sajūtām un tās man ir labas! ”, saka uzņēmējs.

Vēlēsim uzņēmējam veiksmi!