Spēlesprieks

Šī gada septembra nogalē Limbažu pilsētā notika starptautiskais amatierteātru festivāls “Spēlesprieks”, spēlējot 12 dažādu žanru izrādes. Festivāla noslēgumā tika atklāts Teātra pastaigas maršruts.

Šī gada festivāla devīze bija “Skatuve ar un bez rāmja”, kas ļāva teātra izrādes piedzīvot gan tā klasiskajā formātā, gan improvizētās versijās un neierastās vidēs – pilsētas bibliotēkā un dabas pastaigā pa Limbažu pilsētu. Festivāls “Spēlesprieks” šogad tika organizēts jau 16. reizi, pie tam astoto reizi ar starptautisku nozīmi, piedāvājot plašu teātra izrāžu programmu Limbažos. Trīs dienās tika spēlēti 12 dažādu formu, raksturu un žanru iestudējumi, pulcējot plašu skatītāju un interesentu loku. Festivāla izrādes piedāvāja Tautas teātru kolektīvi no Rēzeknes, Jūrmalas, Ventspils, Saldus, Jēkabpils un Cēsīm, jauniešu teātris “Eksperiments”, Liepājas Neatkarīgais teātris, Valkas pilsētas teātris, Kauguru teātris “Vīzija”, Lubānas amatierteātris “Priekšspēle”, kā arī Skultes amatierteātris.

Lai svētku noskaņas paildzinātu, festivāla noslēguma dienā tika atklāta arī Teātra pastaiga. Tās 14 pieturu punkti ved pa adresēm, kur Limbažos reiz spēlēts teātris. Katrā no lokāciju punktiem jāmeklē QR kods. Ar telefonu tos skenējot, būs iespējams noskatīties vai noklausīties īsu interviju ar kādu no teātriem režisoriem, sarunās par un ap teātri. Tādējādi radot īsteni rudenīgu pastaigu ar teātra noskaņu. Pastaigas punktu adreses var atrast kartē festivāla mājaslapā www.festivalsspelesprieks.lv vai jautāt pēc īstas kartes papīra formātā Limbažu Tūrisma Informācijas centrā.

Festivāla režisore un producente ir Inta Kalniņa, to organizēja Limbažu novada pašvaldība kopā ar Limbažu Ausekļa teātri. Atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Fotogrāfiju autors ir Guntis Apse.

Papildus informācija: Inta Kalniņa, +371 29107644