Izglītība
digital1

Limbažu vidusskola izpildījusi Līgumu ar IZM par pieaugušo digitālo prasmju programmas pilotēšanu. Septiņu moduļu programmu ”Digitālo pakalpojumu izmantošana ikdienas dzīves situāciju risināšanā” izstrādāja Baltijas Datoru akadēmija. Tika ņemts vērā, ka Limbažu vidusskolai ir ilgstoša pieredze pieaugušo izglītošanā, kā arī nepieciešamie mācību un tehniskie resursi. Nodarbības vadīja skolas metodiķe, kuras pienākumos ir pedagogu metodiskais atbalsts, tai skaitā darbā ar IT, un informācijas sistēmas uzturētāja, kura ikdienā sadarbojas ar pedagogiem jautājumos par dažādām digitālo prasmju tēmām.

1. un 2. moduli apguva 11 Sociālā dienesta pakalpojumu saņēmēji – Dienas centra apmeklētāji un Grupu dzīvokļu mājas iemītnieki.Visi šie pieaugušie ir personas ar invaliditāti.Tāpēc bija nepieciešams pievērst īpašu uzmanību individuālā darba metodēm.Turklāt moduļu tēmas vajadzēja apgūt mazākās grupās vairākās nodarbībās. Programmas pilotēšanas gaitā tika gūta ievērojama pieredze mācību dalībnieku uzrunāšanai un motivēšanai. Darbs ar cilvēkiem, kuriem ir īpašas vajadzības, zemas prasmes, – tas ir sevišķi liels izaicinājums. Apliecības par mācībām saņēma 9 dalībnieki, 2 – par piedalīšanos. Lai iegūtu atgriezenisko saiti, notika pārrunas un tika izmantotas emociju kartītes.Visi atzina, ka ir priecīgi par nodarbībām. Minēja arī, ka ir jauna informācija un ka jāturpina darboties ar datoru. Lai nodrošinātu projekta ilgtspēju, pašvaldība izvietoja 2 stacionāros datorus Dienas centrā. Bez tam tika uzsākta Sociālā dienesta sadarbība ar Limbažu Galveno bibliotēku – aprūpētāju pavadīti, dienesta klienti jau vairākas reizes ir apmeklējuši lasītavu un bibliotēkas Mācību un metodisko centru.

3.,5. un 7.moduļa tēmas apguva desmit Sociālā dienesta darbinieki un pieci Limbažu vidusskolas tehniskie darbinieki. Pēc sākuma testa izpildīšanas un pārrunām tika noskaidroti konkrēti, viņus interesējoši jautājumi.Papildus moduļos ietvertajām tēmām Sociālā centra darbiniekiem bija vēlme pilnveidot prasmes darbam zoom platformā.

Aptaujas anketas liecina, ka noderīgākās tēmas ir bijušas e-paraksts, e-pakalpojumi un digitālie rīki. Tas uzsvērts 2/3 anketu. E-paraksts atzīmēts gan kā sarežģītākā tēma, gan kā būtiskākais ieguvums mācībās. Turpmāk nodarbību dalībnieki vēlētos papildināt prasmes dažādu digitālo rīku lietošanā, jo palielinās digitālo pakalpojumu apjoms. Aptaujātie pasniedzēju darbu vērtē labi un izcili, visi ir izteikuši apmierinātību ar piedalīšanos Limbažu vidusskolas organizētajās mācībās.

Limbažu novada pašvaldības pieaugušo izglītības koordinatore Vaira Ābele