Dagnis Straubergs Vizīte
teikas12

Dažas dienas pēc Limbažu pilsētas 800 gades svinībām, novada pašvaldībā viesojās Mechthild Massin un Dieter Massin no Ālenas Nordreinas Vestfālenes federālās zemes. Šī vizīte ir turpinājums 2018.gadā aizsāktai idejai par Limbažu vidusskolas un Ālenas skolas (Fritz-Winter Gesamtschule Ahlen) sadarbību.

10.augustā pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs tikās ar vācu senioru biedrības pārstāvjiem: Mechthild Massin, Dieter Massin, Limbažu vidusskolas direktoru Ziedoni Rubezi un skoltāju Māru Lapiņu.

Viesi sveica pašvaldības vadītāju pilsētas jubilejā un piebilda, ka nākamajā gadā viņu pilsēta Ālena svinēs savu 800. dzimšanas dienu.

Sarunas laikā tika pārrunāta līdzšinējā abu skolu sadarbība, kura pēc visiem ierobežojumiem atjaunojās šī gada maijā. Pavasarī, Eiropas nedēļas laikā, Limbažu vidusskolas jaunieši, skolotāja M.Lapiņa un direktors Z.Rubezis apmeklēja sadraudzības skolu Fritz Winter - Gesamtschule, Ālenā, Vācijā. Tagad vācu skolēni gatavojas atbildes vizītei un septembrī brauks uz Limbažiem.

Dagnis Straubergs pateicās par laba vēlējumiem un sveicieniem pilsētai jubilejā. Viņš sacīja, ka svētki vēl nav beigušies, tie turpinās un turpināsies līdz pat novembrim, jo astoņsimtgades svinības ir svētki gada garumā.

Pašvaldības vadītājs uzsvēra, ka ļoti svarīgas ir attiecības, sadarbība un draudzība jauniešu, skolu, senioru un biedrību starpā. Sadarbība un draudzība tikai pašvaldību vadītāju līmenī nav īsti pareiza, tā noteikti ir jāpaplašina, lai turpinātos, būtu patiesa un ilgstoša. Jo īpaši viņš atbalsta skolu draudzību un skolēnu vizītes, jo jauniem cilvēkiem tas dod jaunu pieredzi, iespaidus un draugus.

Vācijas senioru biedrības pārstāvji Mechthild Massin un Dieter Massin, uzsvēra, ka ļoti svarīga ir sadarbība kultūrā, sportā un izglītībā. Pateicoties labajai sadarbībai ar Vācu kultūras biedrību Latvijā, viņi organizē vācu senioru vizītes Latvijā un tagad būs starpnieki starp Limbažu vidusskolu un Fritz-Winter Gesamtschule Ahlen.

Jau pavisam drīz, septembrī, pie mums viesosies šīs skolas skolēni un skolotāji.