Kultūra

Sestdien, 22.februārī, Pāles kultūras namā izskanēja Limbažu apriņķa vokālo, tautas mūzikas instrumentu ansambļu, folkloras kopu un kapelu skate. Tā bija brīnišķīga mūzikas, smaidu, skaistu tērpu piesātināta diena. Skatē piedalījās visi mūsu novada kolektīvi, kā arī kaimiņi – dziedātājas no Salacgrīvas un Vilzēniem, kopā četrpadsmit kolektīvi.

Skates tiek rīkotas ar mērķi – saglabāt un attīstīt arvien labākā kvalitātē ansambļu muzicēšanu, kā arī veicināt katra ansambļa māksliniecisko un profesionālās meistarības izaugsmi, izvērtēt paveikto.

Reizi gadā rīkotās skates sniedz iespēju satikties visiem ansambļiem kopīgā koncertā, redzēt un dzirdēt vienam otru, parādīt sevi un ieklausīties ekspertu viedoklī.

Šī gada eksperti bija LNKC koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss, etnomuzikologs, tautas mūzikas un folkloras kopu speciālists Ilmārs Pumpurs, komponists, grupas “FRAMEST” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ķirsis.

Ansambļu sniegums bija pārdomāts, interesants, enerģētisks. Muzicēšanu papildināja dalībnieku smaidi, skaistie tērpi un skatuviskā meistarība izdziedot priekšnesumu.

Gan skatītāju, gan ekspertu kopiespaids pēc skates bija pacilāts. Tā bija lieliska diena, iespēja redzēt un dzirdēt tik dažādus, interesantus priekšnesumus.

Skates noslēgumā dziedāt vajadzēja arī ekspertiem. Kopīgā dziesma skanēja kā apliecinājums priekam un gandarījumam par to, ka dziesma un mūzika ikvienam klātesošajam ir svarīga, tā sniedz prieku, liek dziedāt dvēselei…

Pēc dziedāšanas kolektīvu vadītāji un ikviens interesents varēja uzklausīt vērtējumus, ieteikumus un atzinību par katru konkrētu priekšnesumu.

Paldies visiem dziedātājiem, muzicētājiem, kolektīvu un kultūras namu vadītājiem par ieguldīto darbu un laiku ikdienā, par lielisko priekšnesumu skatē!

Lai skan dziesma, lai dzied gan Jūsu, gan klausītāju dvēseles!

Limbažu apriņķa vokālo ansambļu, tautas mūzikas instrumentu, kapelu, folkloras un tradīciju kopu skates 2020.gada 22.februāra, Pāles kultūras nama, Pāles pagasta Limbažu novada žūrijas

PROTOKOLS

Nr.p.k.

Ansambļa nosaukums