p/a Alda aktivitātes
Limbažu Lielezera pludmales apmeklētājiem atvērta sabiedriskā tualete

Sākot ar 29.aprīli Limbažu Lielezera pludmales apmeklētājiem atvērta sabiedriskā tualete, kurā ir pieejams ūdens, mūsdienīgi, higiēnu nodrošinoši apstākļi, kā arī mazuļu pārtinamais galds. Sabiedriskā tualete pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Sabiedrisko tualešu bloks izbūvēts Limbažu novada pašvaldības un pašvaldības aģentūras “ALDA” īstenotā projekta “Infrastruktūras attīstība Limbažu Lielezera peldvietā” ietvaros. Projektu finansēja Limbažu novada pašvaldība un Latvijas vides aizsardzības fonds - projektu konkursa “Ūdeņu aizsardzība” aktivitātē “Publisko ūdeņu praktiskā pārvaldība”.
Limbažu Lielezeru apsaimnieko Limbažu novada pašvaldības aģentūra ''ALDA'', kura nodrošina vides pieejamību un sakārtotību Limbažu Lielezerā un peldvietā. Peldvieta 2013.gadā ir pievienojusies Zilā Karoga kustībai, bet kopš 2015.gada katru gadu ir izpildīti kritēriji peldvietu apsaimniekošanā, un Limbažu Lielezera peldvietai ir piešķirts Zilais karogs.
Pašvaldība iepriekšējos gados ir veikusi ievērojamus ieguldījumus Limbažu Lielezera vides sakārtošanā un publiskās peldvietas labiekārtošanā. Ir piesaistīts INTERREG un Norvēģijas finanšu instrumentu finansējums, rezultātā izbūvēta taka gar Lielezeru 3,6 km garumā, putnu novērošanas tornis, peldvietā izbūvēts glābšanas tornis ar informācijas punktu, izvietoti informācijas stendi. Ūdenī izvietotas divas laipas, viena no tām norobežo bērnu peldvietu. Saturīgai un aktīvai brīvā laika pavadīšanai vasaras mēnešos šeit ir iespējams iznomāt laivas un katamarānus, ir pieejami arī SUP dēļi. Bērniem ir pieejamas rotaļu iekārtas, pieaugušajiem – āra trenažieri. Peldvietā ir uzstādīti soliņi un pārģērbšanās kabīnes. Ziemas periodā ezermalā var iznomāt slēpes un, ja ezerā ir ledus, šeit tiek uzstādīts ledus karuselis. Ezerā tiek veikta arī licencētā makšķerēšana. Aģentūra ‘’ALDA’’ regulāri piedalās projektu konkursos un piesaista finansējumu zivju resursu atjaunošanai un aizsardzībai, kā arī, veicinot dabas vērtību un tīras vides saglabāšanu, attīsta vides pieejamības infrastruktūru.

! Lūdzam Limbažu Lielezera pludmales apmeklētājus saudzīgi izturēties pret labiekārtotajām atpūtas vietām un izveidoto infrastruktūru!

!!! Vēršam uzmanību, ka, saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību Latvijā, līdz šī gada 12. maijam pagarināta ārkārtējā situācija saglabājot virkni stingru ierobežojošu pasākumu. Iedzīvotājus lūdzam būt atbildīgiem pret sevi, savu ģimeni un apkārtējiem - ievērot 2 metru distanci, pulcēšanās aizliegumus, kā arī aizliegumu lietot pludmalē esošos āra trenažierus un bērnu rotaļu laukumu! #paliecmājās

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste