Projekti, fondu aktualitātes
Limbažu luterāņu baznīcā ierīko apkuri

Limbažu luterāņu baznīcā maija beigās noslēdzies projekts, līdz kuram iets garš sagatavošanās un dokumentu kārtošanas ceļš. Pateicoties Lauku Atbalsta dienesta programmā „Leader” iegūtajam finansējumam (partnerība „Brasla”) un Limbažu pašvaldības līdzfinansējumam, vietējā Limbažu firma SIA ”Riko G” baznīcas piebūvē -sakristejā uzstādījusi modernu, automatizētu granulu katlu un blakus telpā –baznīcas mazajā zālē- uzstādīti radiatori. Tādejādi baznīca būs sava katlu telpa, no kuras jau tagad būs iespējams apsildīt mazo zāli baznīcas piebūvē, bet vēlāk būs iespējams apsildīt arī baznīcas lielo telpu, kurā parasti notiek dievkalpojumi. Lai apsildītu visu baznīcu, nepieciešams piesaistīt vēl papildus līdzekļus- gan apkures ierīkošanai lielajā telpā, gan bēniņu siltināšanai, gan papildus logu ierīkošanai. Tomēr pirmais lielais solis jau sperts.

Paralēli apkures projekta sagatavošanai pēdējos trīs gadus strādāts pie sakristejas telpa remonta. Telpa nu ieguvusi restaurētus logus, tai ir brīnišķīgi rekonstruēti jūgendstila griestu gleznojumi, ieklāta jauna koka grīda un siltākā laikā plānots krāsot sienas. Iesniegts projekts Valsts Kultūrkapitāla fondā par finansējumu unikālo sienas durvju, kas ir valsts aizsardzības vēstures pieminekļi, restaurēšanai. Vai līdzekļi tiks piešķirti, būs skaidrs jūnija vidū. Kad telpā būs pabeigts remonts, tā būs skaista zālīte, kurā gada aukstajos mēnešos varēs notikt dievkalpojumi.

Šogad Limbažu baznīcas ēka svin 340 gadu jubileju. Nav vēl skaidrs, vai varēs notikt plānotais koncerts ar kora „Balsis” uzstāšanos, bet toties 31.jūlija vakarā notiks VKKF Vidzemes programmā atbalstītais koncerts, kurā skanēs ērģeles, čellu duets un dziedās tenors. Jubilejai saposta tiks arī baznīcas altārtelpa. Limbažu pašvaldības NVO konkursā iegūti līdzekļi unikālo altārdaļas solu marmorējuma rekonstrukcijai. Diemžēl garais, aukstais pavasaris kavēja restaurācijas darbu uzsākšanu. Kā atzīst restauratore Lolita Hermsa, marmorējumus Limbažu baznīcā gleznojis kāds nezināms un ļoti meistarīgs mākslinieks. Radoši izmantotas dažādas marmorējuma tehnikas. Draudze saviem spēkiem pārkrāsos sienu paneļus baznīcas altārtelpā un grīdu pie paša altāra.
Limbažu baznīcā dievkalpojumi notiek svētdienās plkst.10.00, sestdienās plkst.10.00 un ceturtdienās plkst.18.00 Limbažu dievnams apskatei un lūgšanām atvērts katru dienu.

Ingrīda Briede