Nekustamais īpašums
Limbažu novada dome pagarina nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņu līdz 16.novembrim

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, saskaņā ar 2020. gada 20. martā pieņemto likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4.pantu, Limbažu novada dome 26. marta sēdē pieņēma lēmumu Limbažu novada pašvaldībā nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu par 2020. gadu pārcelt uz vēlāku laiku - 2020. gada 16. novembri.

Iespēja pārplānot izdevumus, ir viens no veidiem, kā pašvaldība krīzes laikā var nākt pretī novada iedzīvotājiem, tajā skaitā uzņēmumiem.

Atgādinām, ka saskaņā ar 1997. gada 4. jūnijā pieņemtā likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 6.panta trešo daļu, nekustamā īpašuma nodoklis maksājams reizi ceturksnī — ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī — vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas. Nodokli var nomaksāt arī reizi gadā avansa veidā.

Nomaksāt NĪN iespējams internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

Informācija par nekustamā īpašuma nodokļa likmēm un atvieglojumiem Limbažu novadā 2020. gadā pieejama šeit.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste