Kultūra
kultur1

7. un 8. jūnijā Katvaru muižas parka liepās, vietā, kas tiek uzskatīta par tautas deju ansambļa “Katvari” pirmsākumu, norisinājās unikāls kolektīva 105. jubilejas koncertuzvedums “TiešišeiT”. Koncertā par pamatu ņemta leģenda, kas vēsta, ka reiz daži drosmīgi piedzīvojumu meklētāji nolēmuši dejot Katvaru ezera krastā, vienīgajā naktī gadā, kad tas nav ļauts un tikuši pārvērsti par kokiem.

Uzvedumā laikmetīgā deja mijās kopā ar tradicionālajām latviešu tautas dejām. Deju uzveduma horeogrāfiju radīja Agris Daņiļevičs un horeogrāfs no Austrijas Markus Zmolnig. Savukārt koncertuzveduma idejas autors un producents ir deju kolektīva “Katvari” vadītājs Edžus Arums.

TDA “Katvari” jubilejas koncertā piedalījās kolektīva draugi: BJDK “Varavīksne” no Limbažiem, VPDK “Dižbramaņi” no Rīgas, TDA “Rotaļa” no Rīgas, TDA “Jaunība” no Jelgavas un A.Daņiļeviča deju skola “Dzirnas.

Deju uzveduma īstenošana notika ar Limbažu novada pašvaldības atbalstu nevalstiskajām un reliģiskajām organizācijām. Šī gada 25. aprīļa domes sēdē biedrībai “TDA Katvari” piešķīra līdzfinansējumu 4500 eiro apmērā.

Paldies par brīnišķīgo un vienreizējo koncertu!

 

Foto: Agnis Šmits, Limbažu fotoklubs

Foto no "Fotosiers"