Jaunieši Izglītība
jaun

2022.gada 18.martā Limbažos, Burtnieku ielas kvartālā, 19.martā Salacgrīvā, Jaunatnes un uzņēmējdarbības iniciatīvu centrā “BĀKA”, kā arī Purezerā – Purezera dabas takā notika diskusijas ESi nākotne. Diskusijas organizēja Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Šajās diskusijās īpaši tika aicināti piedalīties jaunieši, jo 2022.gads ir pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu.

Limbažu novada Izglītības pārvaldi diskusijās ESi nākotne pārtāvēja jaunatnes darbinieki.

Diskusija Purezerā – Purezera dabas takā vistuvāk bija Alojas puses jauniešiem. Dalībnieki dalījās ar savu vīziju par Eiropu un savu lomu nākotnes Eiropā. Savu viedokli varēja izteikt kādā no trīs grupām – vide, ilglītība un jaunatne. Dalība pasākumā bija bez maksas.

Neformālā vidē jaunieši pilnveidoja prasmes:

• līdzdalībā
  • komunikācijā
  • līderībā
  • prasmē uzstāties
  • spējā analizēt, izteikt savu viedokli
  • ideju ģenerēšanā
  • radošumā…

Pasākumā bija iespēja satikties dažādiem dalībniekiem – jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem no dažādiem novadiem, televīzijas personībai Roberto Meloni, Eiropas Parlamenta deputātei Dacei Melbādei.

Pasākums notika brīvā dabā. Pasākuma dalībniekiem tika nodrošinātas pusdienas.

Noslēgumā visiem dalībniekiem bija iespēja piedalīties bezmaksas ekskursijā ar purva kurpēm pa Purezeru kopā ar "Ezeru un purvu izpētes centra" vadītāju Ilzi Ozolu.

Guna Krūmiņa

Limbažu novada Izglītības pārvaldes Jaunatnes darbiniece