Aktualitātes Kultūra
Dziesmu svētki

22. aprīlī Limbažu kultūras namā notika XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koru pārbaudes skate. Kori skatē dziedāja vienu izvēles dziesmu un divas izlozes dziesmas no svētku repertuāra. Pēc koru koprepertuāra pārbaudes skates Limbažos rezultātiem, visi kori tiek aicināti būt Dziesmu svētku dalībnieki.

Skatē piedalījās novada kori: Limbažu kultūras nama senioru koris “Atvasara”, Salacgrīvas kultūras nama senioru sieviešu koris “Salaca”, Lēdurgas kultūras nama sieviešu koris "Lettegore", Limbažu kultūras nama sieviešu koris “Kalme”, Limbažu Valsts ģimnāzijas jauktais koris, Sporta un kultūras centra "Vidriži" jauktais koris "Zvīgzna", Alojas kultūras nama jauktais koris "Ale", Skultes kultūras integrācijas centra jauktais koris ''Skulte'', Ainažu kultūras nama jauktais koris "Krasts", Limbažu kultūras nama jauktais koris "Doma", Liepupes pagasta jauktais koris "Pernigele".

Dziedātāju sniegumu vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija žūrijas priekšsēdētājs un Dziesmu svētku virsdiriģents Mārtiņš Klišāns, Dziesmu svētku virsdiriģenti Aira Birziņa, Ints Teterovskis, Jānis Ozols, Jurģis Cābulis un žūrijas sekretārs Lauris Goss.

Augstāko pakāpi un 45,78 punktus ieguva Liepupes pagasta jauktais koris "Pernigele" (mākslinieciskais vadītājs Arta Zunde).

Dziesmu svētkos piedalīsies Limbažu Valsts ģimnāzijas jauktais koris (mākslinieciskā vadītāja Maija Tauriņa).

1.pakāpes diploms piešķirts:

• Salacgrīvas kultūras nama senioru korim „Salaca” ar 41,89 punktiem (mākslinieciskais vadītājs Jānis Misiņš);
  • Limbažu kultūras nama senioru korim „Atvasara” ar 42,67 punktiem (mākslinieciskais vadītājs Jānis Misiņš);
  • Limbažu kultūras nama sieviešu korim „Kalme” ar 41,89 punktiem (mākslinieciskais vadītājs Jānis Misiņš);
  • Alojas kultūras nama jauktajam korim „Ale” ar 40,22 punktiem (mākslinieciskā vadītāja Agra Jankovska)
  • Sporta un kultūras centra „Vidriži” jauktajam korim „Zvīgzna” ar 40,89 punktiem (mākslinieciskā vadītāja Liena Vildere);
  • Skultes kultūras integrācijas centra jauktajam korim ''Skulte'' ar 40 punktiem (mākslinieciskais vadītājs Ārijs Ādamsons);
  • Limbažu kultūras nama jauktajam korim „Doma” ar 40,44 punktiem (mākslinieciskais vadītājs Normunds Ķirsis);
  • Ainažu kultūras nama jauktajam korim „Krasts” ar 40,44 punktiem (mākslinieciskais vadītājs Reinis Maurītis)

2.pakāpes diploms piešķirts:

• Lēdurgas kultūras nama sieviešu korim "Lettegore" ar 37,44 punktiem (mākslinieciskā vadītāja Marita Mazureviča-Motte, Siguldas novada koris)

Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs pateicās koriem par ieguldīto darbu:

Šobrīd man ir sajūta, ka mēs esam pavisam tuvu Dziesmu svētkiem. Man tirpiņas skrēja, klausoties koru fantastisko sniegumu. Paldies par šodienu!

Dziesmu svētku virsdiriģente Aira Birziņa, paziņojot žūrijas lēmumu:

Turpinot šo svētku un prieka sajūtu, gribu, lai aplaudējat un uzgavilējat, jo visi esat aicināti būt par Dziesmu svētku dalībniekiem. Pēc ilgāka laika dzirdot Latvijas korus, svētku sajūta tiešām ir. Paldies visiem un katram korim gan par to, ka dziesmas ir iestudētas un apgūtas, gan par to, ka daudzi dziedāja no galvas! Man šķiet, ka pēc ilgāka laika Limbažu novads skan daudz spēcīgāk, krāšņāk, kvalitatīvāk un par to liels paldies diriģentiem, virsdiriģentam Kasparam Ādamsonam.

Dziesmu svētku virsdiriģente Aira Birziņa norādīja, ka vispirms žūrija ir klausītāji, nevis vērtētāji, tāpēc sadarbība starp diriģenta žestu un kora skaņu ir iepriecinājusi.

Limbažu novada koru virsdiriģents Kaspars Ādamsons pateicās žūrijai par darbu un koriem par ieguldīto laiku kopmēģinājumos, kā arī sveica korus ar augstiem rezultātiem.

Limbažu novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele, uzrunājot klātesošos, pauda lepnumu un pateicību par novada koriem:

Mēs dižosimies no sirds un pateiksimies visiem dziedātājiem, diriģentiem, koncertmeistariem, kormeistariem, kultūras namu un tautas namu vadītājiem, ģimenēm, vecākiem, kuru bērni nav vakaros mājas, jo kultūras namos apgūst repertuāru. Es zinu, ka mēs mīlam dziesmu, mūziku un šo koru tradīciju. Lai skan mūsu balsis un dvēseles Dziesmu svētkos!

Kā pateicību no Limbažu novada pašvaldības, Kultūras pārvaldes vadītāja kopā ar pašvaldības vadītāju un kultūra metodiķi pasniedza novadu reprezentējošas dāvanas koru pārstāvjiem, mākslinieciskajiem vadītājiem, kormeistariem, koncertmeistariem un žūrijai.

Kultūrās pārvaldes vadītāja Evija Keisele noslēdza šo Dziesmu svētku koru skati ar vārdiem:

Lai miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts, Limbažu novads IR! Uz tikšanos Dziesmu svētkos!