Kultūra
feb-7-2024

Limbažu novada Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele un Limbažu kultūras nama vadītāja Arta Zunde Latvijas Kultūras akadēmijā apguva Daces Melbārdes veidotu kultūras līderības izaugsmes mācību programmu un ieguva tālākizglītības apliecību.

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar četrām novadu pašvaldībām, tostarp Limbažu, ir īstenojusi Daces Melbārdes veidotu kultūras līderības izaugsmes mācību programmu ko kopumā apguva 30 kultūras darbinieki no Cēsu, Smiltenes un Valmieras novadiem personīgās un profesionālās līderības attīstīšanai.

Kursa mācību programmā tika iekļautas gan lekcijas, gan interaktīvas apmācību metodes – grupu uzdevumi un refleksija, aktīvi iesaistoties kopīgajā mācību procesā visiem dalībniekiem. Kurss noritēja no 2023.gada oktobra līdz 2024.gada februārim, un tā laikā tika organizētas tikšanās ar iedvesmojošām Latvijas personībām, kopīgi apspriežot ar kultūras līderību saistītos jautājumus.

Kultūras līderības kurss Daces Melbārdes vadībā ir ticis izveidots ar mērķi izprast kultūras līderības un pārmaiņu vadības procesus reģionos, apzinoties savas profesionālās izaugsmes vajadzības un nepieciešamos veicamos soļus. Kursa saturs balstīts starptautiskā kultūras līderības izglītības praksē, analizējot sabiedrībā atzītu līderu pieredzi un veicot pašizziņas un pašattīstības darbu trijos posmos, kas ietver sevis kā līdera apzināšanos un pieņemšanu, pašvadību un pašizaugsmi.

Avots: Laura Brutāne, LKA projektu koordinatore