Aktualitātes ALDA LAUTA
Limbažu novada Lielezera peldvietā pacelts Zilais Karogs

Starp vienpadsmit labākajam Latvijas peldvietām atrodas Limbažu novada Lielezera peldvieta. Tajā 19.maijā tika pacelts Zilais Karogs, kurš tiek piešķirts tām pludmalēm, kuras atbilst noteiktiem kvalitātes kritērijiem: serviss un apsaimniekošana, ūdens kvalitāte, drošība, vides informācija un izglītība. Limbažu Lielezera pludmalē Zilais Karogs plīvos jau devīto gadu, un šogad šī pludmale ir pirmā Latvijā, kurā tas tiek pacelts.

Zilā Karoga programmu peldvietās un jahtu ostās īsteno starptautiska sabiedriskā organizācija – Vides izglītības fonds (Foundation for Environmental Education). Zilā Karoga mērķis ir veicināt piekrastes teritoriju ilgtspējīgu attīstību ar augstu ūdens kvalitātes, drošības, vides apsaimniekošanas un pārvaldes standartu, kā arī vides izglītības iniciatīvu palīdzību.

19. maijā Zilā Karoga pacelšanas notikumā piedalījās: Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Limbažu novada publisko ūdeņu apsaimniekošanas nodaļas “Alda” vadītājs Jānis Remess, Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme un PII “Kāpēcītis” sauleszaķu grupa, un Limbažu vidusskolas 3a un 3b klase.

Lai pludmale atbilstu labākās pludmales standartiem arī turpmāk aicinām iedzīvotājus, pēc Limbažu Lielezera apmeklējuma, to atstāt tīru un nepiesārņotu.