Limbažu novada pašvaldība 1.jūlijā iesniegusi pieteikumu Latvijas Republikas Satversmes tiesā lūdzot atzīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma (stājies spēkā 2020. gada 23 . jūnijā) pielikuma «Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības – novada pilsētas un novada pagasti» 35.4. apakšpunktu (ar kuru Limbažu novada Skultes pagasts, tiek iekļauts jaunizveidotā Saulkrastu novadā) par neatbilstošu Latvijas Republikas Satversmes tiesību normām, tostarp pretēji Latvijas Republikas Satversmes ievadā nostiprinātām vērtībām un tiesību principiem, kas postulē Latviju kā demokrātisku un tiesisku valsti, pārkāpjot no Latvijas Republikas Satversmes 1. un 101. panta pirmās daļas izrietošās Limbažu novada pašvaldības pārvaldības tiesības, kā arī neievērojot Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4. panta sestajā daļā un 5. pantā noteiktās procedūras par Limbažu novada pašvaldības administratīvās teritorijas robežu grozīšanu.