Projekti, fondu aktualitātes

Ar šā gada janvāri valstī uzsākts Eiropas Sociālā fonda projekts “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” (projekta nr. 8.4.1.0/16/I/001). Tas ilgs sešus gadus, un tā kopējais finansējums būs 25 353 413 EUR. Projektu īsteno VIAA, bet partneri ir pašvaldības, izglītības iestādes un NVA.

Projekta mērķis ir palīdzēt cilvēkiem vecumā no 25 gadiem noturēties darba tirgū un arī pakāpties savā darba karjerā kādu pakāpienu augstāk. Svarīgi, lai darbiniekam būtu motivācija izmantot šī projekta iespējas- reizi sešos gados apgūt sev vēlamo profesionālās pilnveides programmu. Lai pieņemtu optimālu lēmumu par programmas izvēli, būs pieejami Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultanta pakalpojumi, kā arī atbalsts pašvaldībā. 90% no mācību izmaksām segs ESF, 10% -jāmaksā pašam. To var darīt arī darba devējs vai kāds sponsors. Pilnībā apmaksāti mācību izdevumi tiks maznodrošinātajām un trūcīgajām personām.

Profesionālajai tālākizglītībai, pilnveidei un neformālo programmu īstenošanai projekta pirmajā posmā valstī noteiktas četras prioritārās jomas: būvniecība, kokapstrāde/kokrūpniecība, metālapstrāde/mašīnbūve un IT/elektronikas joma. Prioritārie izglītotāji būs 19 Profesionālās izglītības kompetenču centri. Iespējams, ka tas mazinās programmu pieejamību. Šim jautājumam tika veltīta Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde š.g.17. maijā, kur tika rosināts projekta īstenotājiem meklēt kompromisu ar pašavldībām. Limbažu novadā ir viena šī centra – Rīgas Valsts tehnikuma – struktūrvienība. Jācer, ka tur piedāvātās programmas apmierinās daļas iedzīvotāju profesionālās pilnveides vajadzības. Informācija par projektu - VIAA mājas lapā www.viaa.gov.lv.

Vaira Ābele,

Limbažu 3.vidusskolas struktūrvienības

Jauniešu un pieaugušo vakara ( maiņu) vidusskolas vadītāja