Limbažu novada pašvaldība iesniegs projekta pieteikumu pašvaldības autoceļa “Rūpes – Lauči” pārbūvei Skultes pagastā

Limbažu novada dome 18. februāra ārkārtas sēdē atbalstīja ieceri iesniegt un īstenot projektu “Pašvaldības autoceļa “Rūpes – Lauči” pārbūve”. Biedrība “Jūrkante” izsludinājusi LEADER projektu konkursa 9. kārtu Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākumā 43.02 „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana”. Skultes pagasta pārvalde ierosināja iesniegt projekta iesniegumu EJZF 2.1. Rīcībā “Atbalsts vides resursu vairošanai un klimata pārmaiņu mazināšanai teritorijā” pagastā esošo ceļu, kas nodrošina piekļuvi piekrastes objektiem, sakārtošanai.

Izvērtējot projektu konkursā atbalstāmās darbības, atbilstošākais objekts Skultes pagastā ir ceļa A4.-08 “Rūpes – Lauči” pārbūve. Autoceļš nodrošina piekļuvi aizsargājamam dabas piemineklim “Lauču dižakmens” un šobrīd būvniecības procesā esošajam pludmales labiekārtojuma posmam no Lauču dižakmens līdz Vārzu pludmalei.
Projekta provizoriskās izmaksas plānotas 220 000 EUR. No tām 90% jeb 198 000 EUR būtu Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda finansējums un 10% jeb 22 000 EUR Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums.
Projekta iesniegšanas termiņš ir šī gada 20. februāris. Ja biedrība “Jūrkante” un Lauku atbalsta dienests pašvaldības projekta pieteikumu atbalstīs, projekts būs jāīsteno divu gadu laikā.

Informāciju ievietoja:
Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste