Limbažu novads
aim

22. martā Limbažu novada priekšsēdētāja 1.vietnieks Māris Beļaunieks piedalījās Aizsardzības ministrijas rīkotajā seminārā pašvaldībām par visaptverošo valsts aizsardzību.

Pērn oktobrī Ministru kabineta noteikumus tika veikti grozījumi, kas paredz, ka pašvaldībām līdz 2024. gada sākumam ir savos sadarbības teritorijas civilās aizsardzības plānos jāiekļauj sadaļa par pasākumiem un rīcību kara, militāra iebrukuma vai to draudu gadījumā. Šo sadaļu Limbažu novada pašvaldībai palīdzēs izstrādāt Zemessardzes 27.kājnieku bataljona komandieris Egils Dēvits.

22. marta seminārā laikā pašvaldībām bija iespēja iegūt padziļinātu ieskatu un pārrunāt dažādus ar visaptverošo valsts aizsardzību saistītus jautājumus. Semināru ar uzrunu atklāja Aizsardzības ministrijas ministre Ināra Mūrniece.

“Latvijas pašvaldībām ir liela nozīme un potenciāls valsts aizsardzības spēju stiprināšanā, jo visaptverošas valsts aizsardzības sistēma paredz atbildības sadalījumu par to, kas jādara militāras krīzes laikā, īpaši tās pirmajās dienās. Ir būtiski, lai katra Latvijas pašvaldība attīstītu savas spējas risināt bruņota konflikta radītos izaicinājumus,” uzsver aizsardzības ministre.

Foto: Aizsardzības ministrija