Kultūra
Limbažu novada pašvaldība piešķīrusi finansējumu kultūras projektu īstenošanai

Finansējuma piešķiršanas mērķis ir sekmēt Limbažu novadam nozīmīgus kultūras projektus, kas veicina kultūras mantojuma pieejamību plašam novada iedzīvotāju lokam, un atbalstīt jaunrades un pētniecības projektus, veicinot uz rezultātu vērstas kolektīvas vai individuālas kultūras aktivitātes, iezīmējot Limbažu novada savdabību.
Limbažu novada pašvaldības finansējumu līdz 700 EUR varēja saņemt biedrības, nodibinājumi un fiziskas personas, kuru iesniegtie projekti atbilst finansējuma piešķiršanas mērķim un ja projektos ir kāda no šādām aktivitātēm:

• radošās darbnīcas;
  • kultūrizglītojošas programmas un lekcijas;
  • literārie pasākumi;
  • kultūrvēsturisku izdevumu un grāmatu izdošana;
  • izstādes, plenēri;
  • pasākumi latvisko tradīciju popularizēšanai un nostiprināšanai.
Šajā gadā Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējumu saņēma 10 kultūras projektu idejas:

• Biedrība “Projekts Videoatmiņa” īstenos projektu “Vērtīgāks par vērtīgu”, kā ietvaros digitalizēs atrastos un atlasītos kino-video materiālus, lai izveidotu vienotu, ikvienam pieejamu datu bāzi ar vizuālam liecībām par Limbažiem un novada ļaudīm. Piešķirtais finansējumu 700 EUR.
  • Finansējums 700 EUR apmērā piešķirts Folkloras kopas ,,Delve” videoklipa filmēšanai dziesmai ,,Lapsīte”.
  • Finansējums 500 EUR apmērā piešķirts improvizācijas leļļu teātra studijai "ILZE” projekta “Leļļu teātra meistardarbnīcas uzturēšana Limbažos posta laikā…” īstenošanai.
  • Finansējums 408.25 EUR apmērā piešķirts projekta “Ceļā uz grāmatas par limbažnieka un akordeona spēles entuziasta Viktora Ņikandrova izdošanu” īstenošanai. Projekta mērķis ir sistematizēt un publiskot kultūras dzīves apriti, skatījumā caur ilggadīgā Starptautiskā akordeonistu festivāla rīkotāja un Limbažu mūzikas skolas direktora un akordeona spēles pedagoga Viktora Ņikandrova spilgto personību, kura atstājusi paliekošas pēdas mūsu pilsētas, novada un valsts mērogā, rūpējoties par instrumentu spēles kvalitatīvu un profesionālu attīstību. Skolotājs lielu ieguldījumu devis orķestra un ansambļu muzicēšanā, iesaistot tajā gan audzēkņus, gan pedagogus, gan muzicējot pats un uzņemoties to vadību. Viņa devums augsti novērtēts valstī, 2005. gadā piešķirot Atzinības krusta V šķiras ordeni, 2013. gadā saņemts Limbažu novada pašvaldības apbalvojums „Goda novadnieks”. Grāmatā būs apkopots materiāls par Viktora Ņikandrova darba mūža ieguldījumu profesionālās akordeona spēles attīstībā un popularizēšanā. Šī projekta ietvaros plānots paveikt daļu no tā, lai varētu izdot grāmatu.
  • 700 EUR piešķirti projekta “Anitas Mellupes atmiņu grāmata – ar atsevišķu nodaļu par Limbažu novada cienījamākajiem bibliotekāriem” īstenošanai.
  • Biedrība ‘’Pūralādes" īstenos projektu “Divas saules dienas”. Projekta mērķis organizēt meistarklases brīvā dabā, lai stiprinātu latviskās tradīcijas. Piešķirtais finansējums 350 EUR.
  • 700 EUR piešķirti Limbažu evaņģēliski luteriskai draudzei bukleta "Svētā Jāņa baznīca" izdošanai.
  • Finansējumus 500 EUR apmērā piešķirts biedrībai "Limbažu filcs" projekta “Harmonija radošā tradīcijā” īstenošanai. Radot, vairojot latviskās tradīcijas, radošumu un filca mākslas pieejamību iedzīvotājiem, projekta ietvaros iecerētas radošās darbnīcas ar Latvisko tradīciju izzināšanu, kopšanu, iedzīvināšanu, radošu darbošanos. Latvisko tradīciju noskaņās radošajās Filca mākslas darbnīcās “FILCĪTĪ” tiks radītas trīs tematiskas Filca mākslas logu ekspozīcijas – Vasara, Rudens un Ziema.
  • Biedrība “Limbažu fotoklubs” īstenos projektu “Aizmirsto kultūrvēsturisko objektu multimēdiju izstāde, lekcija, foto orientēšanās”. Piešķirtais finansējums 700 EUR.
  • 700 EUR piešķirti projekta “Kultūrvēsturiskas grāmatas izdošana par 2. Pasaules kara notikumiem Limbažu reģionā un Limbažu ļaudīm Latvijā un ārpus Latvijas” īstenošanai.

Limbažu novada pašvaldība kultūras projektu konkursu organizē kopš 2015. gada.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Attēlam ir ilustratīva nozīme.