Limbažu novada pašvaldība rod risinājumu dzīvojamā fonda paplašināšanai Limbažu novadā

26. novembra Limbažu novada domes sēdē deputāti skatīs jautājumu par dzīvojamā fonda paplašināšanu Limbažu novadā.

Esošā dzīvojamā fonda piedāvājums Limbažu novadā ir ļoti ierobežots un būtiski novecojis. Tas pārsvarā ir orientēts uz palīdzības sniegšanu maznodrošinātajiem, sociālā riska ģimenēm un citām likumā noteiktajām iedzīvotāju grupām.
Limbažu novada pašvaldībā vairākkārt vērsušās gan jaunās ģimenes, kuras no lielajām pilsētām būtu gatavas pārcelties uz Limbažiem un īrēt vai iegādāties mūsdienu prasībām atbilstošu dzīvokli, gan uzņēmēji kuri, paplašinot savu darbību, meklē dzīvesvietu darbiniekiem. Jaunu īres mājokļu un dzīvokļu pieejamība jaunajiem speciālistiem un ģimenēm ir būtiska ne tikai novada ilgtspējīgai attīstībai, bet arī uzņēmējiem, lai apmierinātu vajadzību pēc augošā darbaspēka pieprasījuma.
Limbažu novada pašvaldība ir uzrunājusi dzīvojamo māju projektu attīstītāju, kurš saskata iespēju jaunas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas būvniecībai Limbažos. Zinot, ka pašvaldība ir gatava iesaistīties un iegādāties vismaz 10 dzīvokļus, dzīvojamo māju projektu attīstītājam tiek mazināti riski un radīta interese, jo neradīsies situācija, ka pēc dzīvokļiem nebūs pieprasījuma.

Iepirkumu dokumentācijas sagatavošanas process būs sarežģīts un laikietilpīgs. Izvērtējot valstī esošās kreditēšanas iespējas, kā vienu no labākajiem risinājumiem Limbažu novada pašvaldība saskatīja galvojuma sniegšanu pašvaldības kapitālsabiedrībai, kas ņem kredītu jaunu dzīvokļu iegādei - jaunuzceltā dzīvojamajā mājā. Pašvaldības kapitālsabiedrība iepirkuma procedūras ceļā varētu iegādāties 10 vai vairāk jaunus vienistabas, divistabu un trīsistabu dzīvokļus, vēlāk uz tiem rīkojot īres tiesību izsoli.

Kā iespējamie varianti dzīvojamās mājas būvniecībai, tiek izskatīta bijusī dārzniecības teritorija pie Kr. Barona ielas, Kr.Barona iela 1, Ievu iela vai Dzirnavu iela.

26. novembra Limbažu novada domes sēdē deputāti lems par ieceri sniegt galvojumu SIA “Namsaimnieks” kredīta saņemšanai jaunu dzīvokļu iegādei, kā arī SIA „Namsaimnieks” valdei uzdot organizēt iepirkuma procedūru.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste