Limbažu novada pašvaldība turpina atjaunot Limbažu pilsētas izglītības iestāžu sporta bāzi

Limbažu novada pašvaldība noslēgusi līgumu par Limbažu pilsētas izglītības iestāžu sporta bāzes atjaunošanu, tajā ieguldot finansējumu 1 449 217,00 EUR apmērā.
Limbažu stadionu izmanto Limbažu vidusskolas un Limbažu Valsts ģimnāzijas skolēni - mācību procesa nodrošināšanai, Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola - sportistu treniņiem, kuri ar augstiem sasniegumiem startē dažāda mēroga sacensībās, gan arī iedzīvotāji, kuri brīvajā laikā vēlas veikt fiziskās aktivitātes veselības un fiziskās formas uzlabošanai.

Līguma ietvaros, 1, 2 hektāru lielajā Limbažu pilsētas stadiona teritorijā, izbūvēs volejbola laukumu (ar iespēju izmantot arī kā tenisa laukumu), basketbola laukumu, mini futbola laukumu, divus tenisa laukumus, moduļu tipa pārģērbšanās telpas un skatītāju vietas – tribīnes.

Gan jaunizbūvētajiem sporta laukumiem, gan esošajam futbola laukumam ar skrejceļiem izbūvēs apgaismojumu, lai nodrošinātu iespēju arī vakaros veikt sportiskās aktivitātes. Jaunajiem laukumiem papildus vēl izbūvēs nožogojumu un drenāžas sistēmu.

Atgādinām, ka 2020. gada augusta beigās noslēdzās Limbažu stadiona skrejceļa seguma atjaunošanas darbi, tajos pašvaldība ieguldīja finansējumu 170 546,45 EUR apmērā. Būvdarbu ietvaros pašvaldība ieplānoja ne tikai skrejceļa seguma atjaunošanu, bet arī tāllēkšanas bedru, lodes grūšanas apļa un diska mešanas apļa izbūvi un citus darbus.

Šobrīd turpinās arī Limbažu stadiona teritorijai līdzās esošās sporta halles rekonstrukcija. Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.1.2.specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” ietvaros, sporta hallē tiek nomainītas jumta un sienu konstrukcijas ar industriāli ražotiem sendviču paneļiem, atjaunota ventilācijas sistēma, nomainīts zāles grīdas segumus, veikta siltummezgla pārbūve u.c. darbi. Sporta halles pārbūve noslēgsies šovasar. Sporta halles būvdarbu, būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas ir EUR 1 167 439,95 EUR.

Paralēli, Limbažu novada pašvaldība piesaistījusi Eiropas Savienības finansējumu Sporta viesnīcas ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai Sporta ielā 3, Limbažos. Sporta viesnīcas ēkai plānots veikt sienu un jumta siltināšanu, logu un durvju nomaiņu, ventilācijas sistēmas izbūvi, apkures sistēmas regulāciju, balansēšanu u.c. darbus.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste