Kultūra
Limbažu novada pašvaldības administratīvās ēkas foajē apskatāma gleznotājas Baibas Apsītes darbu izstāde ‘’Jūra. Dažādas noskaņas’’

Gleznotāja Baiba Apsīte ir vidzemniece, šobrīd dzīvo un strādā Saulkrastos, dzimusi Valmierā, 2013.gadā ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju iegūstot maģistra grādu glezniecībā. Baiba Apsīte glezno ainavas un dažādus dabas motīvus, tomēr viņas lielā stihija un nerimstošs iedvesmas un profesionālo izaicinājumu avots ir jūra, kas tiek gleznots gan plenērā, gan pēc iespaidiem un pieredzes – darbnīcas apstākļos. Bieži darbs tiek iesākts pie jūras, plenēra apstākļos, - ieskicētas lielās attiecības, toņi un nianses izstrādātas darbnīcā.

Gleznu cikls “Jūra. Dažādas noskaņas” ir gleznotājas radošās izteiksmes meklējumu ceļš no klasiskās eļļas glezniecības līdz autortehnikai, kas papildina gleznojumu ar Swarowski elementiem, lai radītu dzirkstījošu noskaņu. Ceļš uz šo izteiksmes veidu ir bijis aptuveni 10 gadu ilgs, eksperimentiem, šaubām un pārdomām bagāts. Gleznu autori saista mirdzuma efekts, ko var novērot rasas lāsēs un ūdens šļakatās, jo tas novērš domas no ikdienas grūtībām, ar ko saskaras ikviens no mums. Iedvesma un pamatojums lietot papildus mirdzuma efektu rodams senās mākslas tradīcijās agrākajos gadsimtos, kad mākslinieki paši ieguva krāsu pigmentus, meklējot un maļot dažādas vielas sākot ar purva okeri jeb dzels rūdu, beidzot ar pusdārgakmeņiem, piemērām – ultramarīnu. Mākslinieki visos laikos ir centušies sasniegt maksimālu izteiksmīgumu savas idejas paušanai, šī ideja autorei ir tuva. Ir leģenda, ka Nikolajs Rērihs ir meklējis dārgakmeņus Himalaju kalnos, lai tos samaltu un lietotu kā pigmentus glezniecībā. Var teikt, ka N.Rēriha daiļrade ir būtiski ietekmējusi izstādes autores uzskatus un radošo ceļu – gan ar dārgakmeņu putekļu radīto mirdzuma efektu lietojumu glezniecībā, gan filozofiskā plānā – kā ideja, ar lielo dabas stihiju attēlojumu, izteikt garīgu pārdzīvojumu.

Gleznotājas Baibas Apsītes darbus var iegādāties, sazinoties ar mākslinieci pa tālr.: 29204171

Informāciju ievietoja:
Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste