Aktualitātes

21. jūlijā, tika sveikta Limbažu novada pašvaldības Centrālās administrācijas Dzimtsarakstu nodaļa, kurai apritēja apaļi 100 pastāvēšanas gadi. Dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Ivetu Beļaunieci un vadītājas vietnieci Aiju Ozoliņu svētkos sveica Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

No visām 122 Latvijas dzimtsarakstu nodaļām, Limbažos veidotā dzimtsarakstu nodaļa ir viena no vecākajām, kura sevī iemanto daudz svarīgu dzīves brīžu, kas ierakstīti un glabāti dzimšanas, laulību un miršanas reģistros. Šo gadu laikā ir iemantotas arī skaistas tradīcijas, kā ikgadējā jaundzimušo sveikšana un apaļo kāzu jubilāru godināšana.

Šis gads Dzimtsarakstu nodaļām ir svētku zīmē, jo 18. februārī Latvijas Dzimtsarakstu sistēmai apritēja 100 gadi. Dzimtsarakstu nodaļas Latvijā tika izveidotas 1921. gada 18. februārī, kad Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu “Par civilstāvokļa aktu reģistrāciju”.

Dzimtsarakstu nodaļai 100

Limbažu novada Centrālās administrācijas Dzimtsarakstu nodaļas vārdā sveicam visus bijušos un esošos Dzimtsarakstu nodaļu darbiniekus skaistajā jubilejā!