Salacgrīva Salacgrīvas osta
osta3

20.maijā, Salacgrīvas ostas pārvaldē, ar pārvaldnieku Ivo Īsteno tikās Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs un ostas valdes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, priekšsēdētāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks, deputāti: Lija Jokste, Regīna Tamane, Rūdolfs Pelēkais. Šīs piektdienas tikšanās mērķis pārrunāt un apskatīties kā tiek īstenots rīcības plāns, lai mazinātu kūdras un šķeldas piesārņojumu pilsētā un iepazītos ar ostas attīstības plāniem.

2020.gada nogalē SIA “Salacgrīvas Nord termināls” izstrādātais rīcības plāns paredzēja - Samazināt kaudzes augstumus, lielumus, veikt regulāru to apsekošanu un temperatūras mērīšanu, nepieciešamības gadījumos organizēt pārkraušanu;

- Šķeldošanu veikt darba dienās, darba laikā, ievērojot vēja virzienu un stiprumu, regulāri apkopt iebrauktuvi, lai lieki nerastos putekļi;

- Kūdru ostā ievest 7 dienas pirms kuģa, kad atļauj vējš, pievešana tikai uz kuģi, kad atļauj vēja virziens un stiprums, kuģa kraušana notiek tikai tad, kad to atļauj vēja virziens un stiprums un vēja aizsargbarjeras izbūvi.

Šobrīd uzņēmējs šķeldošanu veic darba dienās un darba laikā, ievērojot vēja virzienu un stiprumu, ierobežojis kūdras iekraušanu, kā arī ir uzsācis vēja aizsargbarjeras izbūvi un, lai novērstu putekļošanos, apņēmies sausos laika apstākļos veikt kūdras krāvumu mitrināšanu.

Kā notiek vēju aizsargbarjeras izbūve Limbažu novada pašvaldības deputātiem rādīja un stāstīja Salacgrīvas ostas pārvaldnieks Ivo Īstenais un SIA Salacgrīvas Nord Termināls” valdes loceklis Andris Bērziņš.