Konkurss
ukr flag lv

Ministru Kabinets šā gada 25. aprīļa sēdē pieņēma lēmumu vairāk nekā 1.milj. eiro novirzīt dažādu neformālās izglītības pasākumu organizēšanai ukraiņu bēgļu bērniem. Limbažu novada pašvaldībā, pamatojoties uz noslēgto līgumu ar Valsts izglītības satura centru (VISC), 22.jūnija domes sēdē tika apstiprināts “Limbažu novada pašvaldībā dzīvojošo Ukrainas bērnu un jauniešu atbalsta programmas “Neformālās izglītības pasākumi, t.sk. latviešu valodas apguve, Ukrainas bērniem un jauniešiem” īstenošanas konkursa nolikums”.

Konkursa mērķis ir – sniegt atbalstu Ukrainas bērniem un jauniešiem:

1)ukraiņu valodas, tradīciju un kultūras vērtību saglabāšanai un praktizēšanai, lai mazinātu bērnu un jauniešu psihoemocionālo spriedzi un uzturētu kopības saites ar ukraiņu kopienu Latvijā,

2)latviešu valodas prasmju apgūšanai un nostiprināšanai gan valodas mācīšanas un mācīšanās nodarbībās, gan radošās valodas apguves integrētās nodarbībās,

3)Latvijas dabas un kultūrtelpas iepazīšanai, lai veiksmīgāk iekļautos vietējā kopienā un Latvijas sabiedrībā.

Atbalsta programmas mērķa grupa ir Limbažu novadā reģistrētie Ukrainas bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 18 gadiem (ieskaitot). Līgums ar VISC paredz, ka tā ir vismaz trešā daļa no pašvaldībā dzīvojošajiem minētā vecuma bērniem un jauniešiem. Atbalsta programmā var iesaistīt pašvaldībā deklarēto iedzīvotāju bērnus un jauniešus, paredzot citu finanšu avotu līdzfinansējumu.

Konkursam var pieteikties gan valsts un pašvaldības institūcijas un iestādes, gan nevalstiskās organizācijas, augstākās izglītības iestādes, bērnu nometņu organizētāji, kā arī ukraiņu kopienas nevalstiskās organizācijas un organizācijas, kas sniedz atbalstu Ukrainas bēgļiem.

Atbalsta programmas īstenošanas laiks – līdz 2023.gada 1. decembrim.

Pasākumu īstenošanā varēs izmantot dažādas darbības formas, piemēram, valodas mācīšanās un interešu izglītības nodarbības, radošās darbnīcas, saliedēšanās pasākumi, ekskursijas, iešana dabā, āra aktivitātes, talkas, muzeja/kultūras pasākuma apmeklējums un citi.

Atbalsta programma piedāvā 10 aktivitātes vienam bērnam. Vienas aktivitātes ilgums vismaz 6 stundas, un kopumā vienam bērnam iespējams saņemt 60 stundu atbalstu. Aprēķins veidots, nosakot vienas stundas izmaksas 5 EUR jeb 30 EUR par vienu aktivitāti, bet reālā katram bērnam pieejamā atbalsta summa ir 297 EUR.

Aktivitātes var tikt organizētas gan visas pēc kārtas (piemēram, visas 10 aktivitātes 2 nedēļās, ja pieņem, ka dienā tiek īstenotas 6 stundas), gan sadalot pēc formas un satura dažādības visā Atbalsta programmas īstenošanas periodā (piemēram, 5 aktivitātes valodas apmācībai vasaras mēnešos, 1 aktivitāte ukraiņu kopienas organizētā radošā darbnīcā augustā, 2 aktivitātes saliedēšanās pasākumos septembrī, 2 aktivitātes kultūras vērtību iepazīšanai oktobrī un novembrī), ņemot vērā pieprasījumu un piedāvājuma iespējas.

Pašvaldība, izsludinot konkursu, ir tiesīga noteikt kritērijus un nosacījumus Atbalsta programmas īstenotājiem un piedāvājumu izvērtēšanai, lai nodrošinātu kvalitatīvu programmas mērķu sasniegšanu.

Ar konkursa mērķiem, noteikumiem, pieteikuma iesniegšanas, izvērtēšanas un finansēšanas kārtību var iepazīties “Limbažu novada pašvaldībā dzīvojošo Ukrainas bērnu un jauniešu atbalsta programmas “Neformālās izglītības pasākumi, t.sk. latviešu valodas apguve, Ukrainas bērniem un jauniešiem” īstenošanas konkursa nolikumā”.

Lai pieteiktos konkursam, jāaizpilda un Pašvaldībā jāiesniedz projekta pieteikums, kas sastāv no:

• pieteikuma veidlapas (1.pielikums)
  • īstenoto aktivitāšu izmaksu tāmes (2.pielikums);
  • Atbalsta programmā iesaistīto dalībnieku saraksta (3.pielikums);
  • Nometnes vadītāja apliecības kopijas un saskaņojuma ar nekustamā īpašuma īpašnieku vai tiesisko valdītāju par nometnes norises vietu (ja plānota nometne);
  • Citiem pielikumiem pēc Atbalsta programmas īstenotāja ieskatiem, ja tas var sniegt papildu informāciju par atbalsta ideju kopumā (piemēram, dienas kārtība, iesaistīto pedagogu pieredze atbalsta sniegšanā u.c.).

Minētie dokumenti jāiesniedz līdz 10. jūlijam drukātā formā latviešu valodā vienā eksemplārā aizlīmētā aploksnē, nosūtot to pa pastu vai iesniedzot personiski Limbažu novada pašvaldības (adrese: Rīgas iela 16, Limbaži, Limbažu novads, LV – 4001) Klientu apkalpošanas centrā ar norādi „Ukrainas bērnu un jauniešu Atbalsta programmas konkursam” vai elektroniski, parakstītus ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e-pastu: izglitibas.parvalde@limbazunovads.lv ar norādi „Ukrainas bērnu un jauniešu Atbalsta programmas konkursam”.

Limbažu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale