pasākums
baneris

Ar skaļām un priekpilnām emocijām 21. aprīlī Salacgrīvas kultūras centrā pēc 3 gadu pauzes atgriezās pasākums “Limbažu novada skolu Popiela”. Spilgtus priekšnesumus bija sagatavojuši skolēni no Limbažu Valsts ģimnāzijas, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas, Salacgrīvas vidusskolas un Staiceles pamatskolas. Ne tikai muzikālas, bet arī humora pilnas un pozitīvām emocijām piepildītas 11 uzstāšanās, atdarinot tādus mūziķus un skatuves māksliniekus kā M.C Hummer, Shakira, The Mask, Queen, Blackpink, Rednex un citi,  saņēma atzinību no žūrijas, skatītājiem un pasākuma atbalstītājiem.

Žūrija četru pieaicināto ekspertu sastāvā – Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītājs Andris Zunde, Limbažu novada izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale, Staiceles kultūras nama vadītāja Aiga Baslika un Ulbrokas mūzikas un mākslas skolas vokālās mūzikas skolotāja Sabīne Balode, vērtēja priekšnesumus, piešķirot veicināšanas balvas, 1. līdz 4. vietu, kā arī GrandPrix balvu. Ceturtajā vietā ierindojās Salacgrīvas vidusskolas 5. b klase, kas attēloja M.C Hummer “Can’t touch this”, balvā saņemot dāvanu karti no “Sushi by Zanda”. Trešo vietu un 50 eiro dāvanu karti aktīvai atpūtai no SIA “Kaķeņbolmāsters” ieguva Limbažu Valsts ģimnāzijas 10. a klase, attēlojot Queen Popūriju. Turklāt Salacgrīvas vidusskolas 10. klase ar Tom Holland dziesmu “Umbrella” ieguva otro vietu, saņemot 100 eiro dāvanu karti klases ekskursijai no SIA “E.Z.K”, bet 1. vietas ieguvēji – Ainažu pamatskolas 7. klase ar dziesmu “September” no Earth, Wind & Fire, saņēma 150 eiro dāvanu karti klases ekskursijai no SIA “Silva Prim”. Žūrija Limbažu novada skolu Popielā 2023 visaugstāk novērtēja Salacgrīvas vidusskolas 11. klases priekšnesumu, kas ar ļoti pietuvinātu uzstāšanos gan kustībās, gan dalībnieku vizuālajā izskatā attēloja Annie Lennox dziesmas klipu “No More "I Love You's””. Balvā klase saņēma 200 eiro dāvanu karti klases ekskursijai no Salacgrīvas vidusskolas.

Divas simpātiju balvas saņēma Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas 3. un 4. klases skolēni, kuri attēloja Mark Ronson un Bruno Mars dziesmas “Uptown funk” klipu, ko pasniedza uzņēmums “Kebabnīca Kaste” Salacgrīvā un Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. Apbalvojot skolēnus ar “Mēra simpātiju balvu”- laivu braucienu Salacas upē sadarbībā ar “Zvīguļlaivas”, D. Straubergs minēja, ka pasniegt balvu vēlas Markam Ronsonam, ar kuru personīgi ir ticies un viņu intervējis Salacgrīvā, bet viņa plaukstas nospiedums ir aplūkojams “Salacgrīvas slavas alejā”, promenādē pie Salacas upes. Uzņēmuma “Hanzas kebabs” pārstāvji no Limbažiem savu simpātiju balvu piešķīra 1. vietas ieguvējiem. Arī pasākuma organizatori piešķīra simpātiju balvu, dāvinot karikatūras zīmējumu no mākslinieces Maritas Upītes Birkenbergas, Staiceles pamatskolas 9. klasei, kas izpildīja Tranzīta dziesmu “Nevaru būt balts”.

Pasākums “Limbažu novada skolu Popiela 2023” ir Salacgrīvas vidusskolas skolēna Adriana Gintera iniciatīva, kas tika īstenota ar pašvaldības līdzfinansējumu konkursa “Jauniešu iniciatīvu projekti” ietvaros. Limbažu novada izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale pasākuma noslēgumā izteica atzinību Popielas organizatoram Adrianam, izceļot viņa apņēmību un ieguldījumu arī izglītības darbā:

"Visi esam fantastiski pavadījuši vakaru un man ļoti, ļoti lielu paldies gribētos teikt tieši Adrianam, jo viņš ir brīnišķīgi īstenojis vienu no jauniešu iniciatīvu projektiem. Paldies par to! Tu esi fantastisks jaunietis, kurš mācās tikai 9. klasē, bet Tev ir spēks un jauda, zināšanas un enerģija, lai mūs paceltu labākā kvalitātē.”

Adrians īpašu paldies teica savai atbalsta grupai – skaņu un gaismu operatoram, kā arī skatuves vizuālā noformējuma autoram Agnim Anškenam, pasākuma vadītājiem Ingaram Ignatovam un Lienei Priekulei, kā arī visiem pasākuma atbalstītājiem un sponsoriem, tai skaitā, fotogrāfam Ilmāram Griķim par spilgtāko mirkļu iemūžināšanu, a/s “Brīvais vilnis”, Parka Kafe, SIA “Acteks”, SIA N. Bomja maiznīca “Lielezers”, IK “Dabas maize” un rakstā augstāk minētajiem uzņēmumiem.

Tāpat kā jaunietim I. Ignatovam, arī daudziem citiem, kuri reiz ir piedalījušies Popielā, kā dalībnieks, pasākuma vadītājs vai skatītājs, Popiela ir un būs viens no tiem notikumiem, kas atdzīvina un iepriecina. Tas ir pasākums, kurā savijas jauniešu aktiermeistarība, horeogrāfija, mūzika un radošā pieeja. Tā ir lieliska iespēja un aktivitāte saliedēt klasi, vienot draugu grupas un pat darba kolektīvus.