Limbažu novads Ģimene
titulattēls

Latvijā aizvien lielāku atpazīstamību un ievērību iedzīvotāju vidū iegūst Sabiedrības integrācijas fonda rīkotais konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”. Konkursa mērķis ir noteikt tās Latvijas pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai.

Pēc konkursā izmantotā vērtēšanas algoritma rezultātiem 2022. gadā augstākais saņemto punktu skaits Latvijā bija 381,86. Limbažu novada pašvaldība ieguvusi 230,22 punktus. Saņemto punktu skaitu ietekmē pašvaldības iesniegto datu apjoms un kvalitāte, kā arī nodrošinātais atbalsts pašvaldības ģimenēm ar bērniem. Konkursa norises laikā ikvienam Latvijas iedzīvotājam bija iespēja arī balsot par Ģimenei draudzīgākajām pašvaldībām, tās vērtējot skalā no 1 līdz 5 (5 – augstākais vērtējums), kur Limbaži novada pašvaldība saņēma vērtējumu 4,05. Augstāk novērtētā pašvaldība Latvijā saņēma vidējo vērtējumu 4,84.

Iedzīvotāju balsojumā gūto atsauksmju izvērtēšana ļauj noskaidrot iedzīvotāju apmierinātību ar dzīves kvalitāti savā reģionā, kā arī aktualizēt jautājumus, ko iedzīvotāji vēlētos risināt. Respondenti vairākkārt izteikuši atzinību Limbažu novada pašvaldībai par draudzīgo interešu izglītību, transporta nodrošināšanu uz pulciņiem, iespēju bērniem no lauku rajoniem apmeklēt baseinu Olimpiskajā centrā “Limbaži”, Sporta skolu, Mūzikas un Mākslas skolas, par atbalstu daudzbērnu ģimenēm bez maksas apgūt profesionālās ievirzes izglītību. Pie lietām, ko nepieciešams pilnveidot, iedzīvotāji uzsver infrastruktūras uzlabošanu, tai skaitā, nepieciešamību pēc jaunām dzīvojamām ēkām, turpināt attīstīt sporta un atpūtas kompleksu “Zvejnieku parks” Salacgrīvā, uzlabot veselības aprūpes sistēmu un sniegt plašāku atbalstu daudzbērnu, trūcīgām un viena vecāka ģimenēm, kā arī atbalstīt individuālus, retus un ārpus kārtas lūgumus, kas sastīti ar bērnu palīdzību/ finansējumu.

Programma “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uzsākta iniciatīva, lai izveidotu ilgtermiņā funkcionējošu un viegli pārskatāmu vietni, kurā ikvienam būtu iespēja iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamām daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. Vietnē vietagimenei.lv/pasvaldibas/limbazu-novada-pasvaldiba/ ikvienam ir pieejami arī Limbažu pašvaldības dati, kas var tikt aktualizēti ar informāciju no pašvaldības, Labklājības ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un Valsts kases.

*Bez Limbažu novada sabiedrisko attiecību nodaļas rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.