Projekti, fondu aktualitātes
Limbažu pagastā ekspluatācijā nodots Beverīnu ceļš

22.jūnijā ekspluatācijā pieņemts pirmais objekts - pašvaldības ceļš C2.-17 "Beverīnu ceļš" Limbažu pagastā, kura pārbūve veikta ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu specifiskā atbalsta mērķa (SAM) 5.6.2. pasākumā "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām".

Pasākuma mērķis ir teritoriju revitalizācija, nodrošinot to ilgtspējīgu izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.

Projektā "Degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pagastā, uzlabojot pieejamību" pārbūvēts 315 m Beverīnu ceļa posms, kas ietvēra ceļa segas pārbūvi un nestspējas paaugstināšanu, pastiprinot pamata kārtas, izbūvējot jaunas asfalta kārtas, noņemot izveidojušos apaugumu ceļa malās un izbūvējot vairākas caurtekas, tādējādi uzlabojot lietusūdens novadi. Infrastruktūras bojāšanas riska būvniecības laikā dēļ, tika pārbūvēts arī zem ceļa esošais ūdensvads.

Beverīnu ceļa pārbūves būvprojektu izstrādāja un autoruzraudzību nodrošināja SIA “Projekts 3”, būvuzraudzību veica SIA “Jurēvičs un partneri”, būvdarbus īstenoja SIA “Limbažu ceļi”, bet projektu vadīja pašvaldības attīstības nodaļas vadītājs Ģirts Ieleja.

Viens no ERAF līdzekļu saņemšanas nosacījumiem šajā pasākumā paredz to, ka komersantiem, kuri guvuši labumu no ceļa pārbūves, jārada jaunas darba vietas un jāiegulda investīcijas savā uzņēmumā saņemtā ERAF finansējuma apmērā. Šajā reizē rādītājus pilnībā apņēmusies nodrošināt koka karkasa māju ražotāja SIA “VIT BŪVE”, radot 5 jaunas darba vietas un ieguldot 200 tūkstošus eiro lielas investīcijas savā attīstībā.

Bez SIA “VIT BŪVE” ceļu saimnieciskajā darbībā ikdienā izmanto arī vairāki citi pie tā esošie uzņēmumi: SIA "N.Bomja maiznīca "Lielezers"", SIA "Ozolaines tehnika", SIA "Madaras dārzs", SIA "Traktortehnikas apkopes centrs" un SIA "Limko".

ceļa logo

Projekta kopējās faktiskās izmaksas bija 222 357,71 EUR, no kurām ERAF finansējums plānots 188 480,06 EUR, valsts budžeta dotācija – 8 315,30 EUR un pašvaldības līdzfinansējums – 24 945,89 EUR.
Kā esam informējuši iepriekš, pašvaldībai Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. plānošanas periodā SAM 5.6.2. pasākumā kopumā pieejami ap 4,4 miljoni eiro ERAF līdzfinansējuma.

Informāciju sagatavoja:
Anna Siliņa
Limbažu novada pašvaldības
Attīstības nodaļas attīstības un projektu koordinatore