limbosvetki

Šī gada vasarā, 5. un 6. augustā, Limbažos norisināsies pilsētas svētki. Šogad pilsēta svin un tai aprit 799 gadi un jubilejas gada moto ir “Grāmata apgaismo pasauli”, jo tā simbolizē gudrību un atvērtumu. Šis moto vēstī, ka pilsēta ir atvērta kā grāmata un svētkos gaida ciemos ikvienu limbažnieku un pilsētas viesi.

Pilsētas svētku ietvaros 4. augustā Limbažu bērnudārzu bērni dosies vienotā gājienā, simbolizējot Limbažu Bērnu literatūras centra pārvietošanu uz jaunajām telpām Limbažu Galvenajā bibliotēkā.

Veidosim svētkus kopā!

Pilsētas svētku laikā ikviens pilsētas viesis un iedzīvotājs ir aicināts piedalīties akcijā, paņemot līdzi savu iecienītāko grāmatu. Šo momentu aicinām iemūžināt un ievietot savos sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirku #GrāmataApgaismo un #LimbažiLīksmo2022. Celsim godā grāmatu un tās vērtību!

Svētku ieskaņas pasākumi.

Svētku programma būs daudzveidīga un interesanta. Ieskaņas pasākumi sāksies 3. augustā Sv. Jāņa lut. baznīcā ar koncertu “Angel Di Place”. Turpinot ieskaņas pasākumus, 4. augustā būs grāmatu simboliska pārvietošana no Limbažu bērnu bibliotēkas uz jauno atrašanās vietu, operdziedātājas Sonoras Vaices koncerts Burtnieku kvartālā un nakts koncerts “Tev” Sv. Jāņa lut. baznīcā, kurā piedalās Limbažu kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Reiz bija”, kapela “Labi, ka tā” un Limbažu pagasta vīru vokālais ansamblis “Dziļezers”. Sonoras Vaices koncerta laikā apmeklētāji varēs ne tikai baudīt operdziedātājas priekšnesumu, bet arī apskatīt lasītāko grāmatu izstādi, piemēram, grāmatu ar Baumaņu Kārļa parakstu.

Limbažu pilsētas svētku atklāšana.

5. augustā svētku atklāšana sāksies ar tradicionālo svētku gājienu no Baumaņu Kārļa laukuma virzienā pa Rīgas ielu, Sporta ielu, Parka ielu un noslēgsies Limbažu estrādē. Svētku gājiena dalībnieki ir aicināti ne tikai parūpēties par savu vizuālo noformējumu, bet arī paņemt līdzi grāmatu, kuru gājiena beigās novietot kopīgi veidotā vides instalācijā. Svētku gājienu vadīs Jānis Kirmuška. Pēc gājiena sekos Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētāja Dagņa Strauberga uzruna, kā arī dejotāji izdejos Limbažu dziesmu. Vakara noslēgumā koncertēs DAGAMBA. Koncerts būs bezmaksas.

Mostamies un SVINAM!

6. augustā svinam svētkus! Pašā rīta agrumā Mazezerā tiks organizētas makšķerēšanas sacensības. Limbažu pilsētu, kā katros pilsētas svētkos, pamodinās pūtēju orķestris “Lemisele”. Baumaņu Kārļa laukumā un Burtnieku kvartālā norisināsies amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Muzeja teritorijā viduslaiku noskaņās būs Limbažu muzeja organizētie Viduslaiku svētki un Hanzas tirgus, taču pie kultūras nama un Vienības parkā būs ielu basketbols, “Iepazīsti zemessardzi”, ritma skola, bērnu piepūšamās atrakcijas, ceļojošais cirks Liepāja, radošās darbnīcas un koncerti. Aicinām arī apmeklēt Teātra māju, jo tur atvērsies vasaras terase ar ēdieniem un dzērieniem no Teātra mājas izrāžu repertuāra.

Burtnieku kvartālā, 6. augustā, uzstāsies vairāki mākslinieki – pūtēju orķestris “Lemisele”, Tomiņu ģimene, Marta Apine un Neftali Robaina, Māris Grīnbergs un Agris Liepiņš. Aicinām pievērst uzmanību Burtnieku kvartālā izvietotajam vides objektam grāmatas veidolā, kā arī mākslinieku gleznām Vienības parkā, Ģildes ielā, Mūra ielā un Burtnieku kvartālā.

Svētki turpināsies Limbažu estrādē ar dažādu stilu mūzikas koncertiem.

Limbažu estrādē muzicēs vairāki Latvijā atpazīstami mākslinieki – Līvi, A-Eiropa, BŪŪ Music, Mārtiņš Kanters, Palab Pakreis, Billy-B and his Sonic Rockets, Ziņģes brāļi un visa vakara garumā DJ PLASTIC(X).

Lūdzam iepriekš iegādāties ieejas biļeti uz koncertiem estrādē. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs, Limbažu kultūras namā – 3 EUR iepriekšpārdošanā. Svētku dienā biļetes cena būs 10 EUR.

Maksas pasākumi pilsētas svētku laikā būs Sonoras Vaices koncerts Burtnieku kvartālā – 5 EUR, Ričijs Rū Limbažu kultūras namā – 8 EUR un noslēguma svētku koncerts Estrādē. Vienības parkā piepūšamās atrakcijas ir bezmaksas, bet par maksu būs bērnu kartings un atrakcija ūdens bumbā. Lūgums vecākiem savus bērnus neatstāt bez uzraudzības.

Svētku laikā būs satiksmes ierobežojumi. Aicinām iedzīvotājus un pilsētas viesus būt saprotošiem.     

Pilsētas svētku sociālo tīklu mirkļbirkas: #LimbažiLīksmo2022 un #GrāmataApgaismo

 

Kontaktinformācija:

Elvīra Bāliņa, Limbažu kultūras nams

+371 26545557

elvira.balina@limbazunovads.lv

tirgus