Aizsardzība Limbažu novads
mil2

18. un 19. martā Limbažu un Saulkrastu novados notiks Zemessardzes 27. kājnieku bataljona militārās mācības.

Mācību laikā karavīri un zemessargi pārvietosies pa koplietošanas ceļiem un pa “Latvijas valsts meži” teritorijām gan ar kājām, gan ar militāro transportu – smago tehniku un sešriteņu kvadracikliem. Mācību dalībnieki pārvietosies ar ieročiem, bet nelietos nekāda veida munīciju.

Pārvietošanās notiks Limbažu novadā, Limbažos un pilsētai pieguļošā teritorijā, kā arī Saulkrastu novadā gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Zemessardze aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot zemessargu pārvietošanos mācību laikā. Mācības vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Ap 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā. 

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Vairāk informācijas tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 27.kājnieku bataljona Komunikācijas nodaļa

Solveiga Leitlande Tālr.: 22446745 e-pasts: solveiga.leitlande@mil.lv