Limbaži Vācija Sadraudzība
vacija

No 7. līdz 9. oktobrim Limbažu novada pašvaldības pārstāvju delegācija viesojās sadraudzības pilsētā Anklama (Vācija). Hanzas pilsēta Limbaži un Hanzas pilsēta Anklama ir partnerpilsētas kopš 2003. gada, un līdz šim līdzdalība Anklamas gada pieņemšanas svētkos ir bijusi regulāra.

Pirmā vakara svinīgā pieņemšana norisinājās tautas namā “Volkshaus”, svarīgākajā un gaidītākajā Anklamas pašvaldības pasākumā. Šīs ikgadējās pieņemšanas laikā ne tikai godināja gada uzņēmēju un brīvprātīgos, bet mērs Mihaels Galanders (Bürgermeister) un deputātu padomes priekšsēdētājs Andreass Brišs (Bürgervorsteher) prezentēja pārskatu par paveikto un plānoto Anklamas pašvaldībā.

Nozīmīgajā pasākumā piedalījās ne tikai pārstāvji no Limbažiem, bet arī viesi no sadraudzības pilsētām Heide (Vācija), Burlöv (Zviedrija), un tos ar savu klātbūtni pagodināja Rietumpomerānijas un Austrummeklenburgas parlamentārais sekretārs Heiko Mirass un citi viesi.

Limbažu novada pašvaldības Domes deputāts un Limbažu vidusskolas direktors Ziedonis Rubezis kopā ar pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītāju Ģirtu Ieleju pasniedza Anklamas pilsētas mēram Mihaelam Galanderam simbolisku dāvanu no Limbažiem – maiznīcas “Lielezers” cepto rudzu maizi un “Limbažu Tīne” austo galdautu. Delegācijas vadītājs, sveicot anklamiešus svētkos, savā uzrunā sacīja:

Esam pagodināti par uzaicinājumu un to, ka varam būt kopā ar jums. Anklamu un Limbažus saista draudzība daudzu gadu garumā. Ir notikušas tikšanās pašvaldību vadības līmenī, daloties pieredzē un izrunājot dažādus attīstības un sadarbības jautājumus, kā arī esam kuplinājuši viens otra pilsētas svētkus ar savu kolektīvu koncertiem. Visa pamatā ir cilvēks un viņu savstarpējās attiecības. Pasniedzot šo dāvanu, mēs uzsveram, ka limbažnieki un anklamieši vienmēr ir varējuši sēdēt pie viena galda un arī turpinās sēdēt pie tā. Liels paldies jums!”.

Šajā svinīgajā pasākumā, Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētāja Dagņa Strauberga vārdā, latviešu delegācija pasniedza ielūgumu Anklamai uz Limbažu 800 gades svētkiem. Anklamas pilsētas mērs (Bürgermeister) Mihaels Galanders, saņemot ielūgumu, pateicās un apstiprināja, ka anklamieši labprāt viesosies Limbažu pilsētas svētkos, kurus svinēsim nākamgad augustā.

Limbažu delegācijai šis bija vērtīgs brauciens, jo ir iegūti jauni kontakti kultūras, izglītības un uzņēmējdarbības jomās. Notika sarunas par Hanzas pilsētu attīstību ekonomikā, kultūrā, uzņēmējdarbībā, politikā un izglītības lietās. Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele uzsāka sarunas par kopīga pasākuma veidošanu par godu Limbažu 800 gades svētkiem. Savukārt, Limbažu vidusskolas direktors un domes deputāts Ziedonis Rubezis pārrunāja skolu sadarbības iespējas, piemēram, piedaloties projektā Erasmus+ vai citās apmaiņas programmās. Uzņēmēju konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Anna Poindere ieguva jaunus kontaktus un uzsāka sarunas par Hanzas pilsētu uzņēmēju savstarpējo sadarbību, jo sarunās ar citiem ārvalstu delegācijas pārstāvjiem secināja, ka Hanzas pilsētām ir potenciāls attīstīt sadarbību. Šīs sadarbības iespējas tiks pārrunātas arī uzņēmēju konsultatīvajā padomē. Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Ģirts Ieleja ar kolēģiem pārrunāja iespējamo dalību Eiropas Savienības Kohēzijas politikas mērķa "Eiropas teritoriālā sadarbība" Interreg Baltijas jūras reģiona programmā 2021.-2027. gadam un iespēju iesniegt kopīgu projektu plānu projektu konkursā, jo abām pašvaldībām ir būtiska vides kvalitātes uzlabošana un uz ilgtspējīgu ūdens ekonomiju vērsti un klimata neitrāli risinājumi.

Pirms došanās uz lidostu latviešu delegācija apskatīja Anklamas centrā izvietotos Anklamas pilsētu sadraudzības ģerboņus, tostarp arī Limbažu pilsētas ģerboni un secināja, ka Anklamai satikt savas partnerpilsētas ir goda lieta, un ģerboņu izvietošana pilsētas centrā par to noteikti liecina.

Limbažu pašvaldības delegācijas dalībnieki bija Ziedonis Rubezis – Limbažu novada pašvaldības Domes deputāts un Limbažu vidusskolas direktors, Evija Keisele – Limbažu novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja, Ģirts Ieleja – Limbažu novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītājs, Beāte Kožina – Limbažu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste, Anna Poindere – Limbažu novada Uzņēmēju konsultatīvās padomes priekšsēdētāja un Christina Runce – vācu valodas tulks.