Motokross
mto2

Pagājušās nedēļas nogalē (6. maijā) Madonas novada Lubānā visai dzestros laikapstākļos tika aizvadīts 2. posms 2023. gada Latvijas Amatieru čempionātā motokrosā. Tajā uz starta izgāja arī motokluba “ASB” pārstāvji, vairākiem braucējiem kāpjot uz goda pjedestāla, bet komanda izcīnīja uzvaru komandu ieskaitē. Pirmo reizi zem MK “ASB” karoga startēja arī Gatis Bizūns (MX Iesācēji), kurš komandai pievienojās pēc 1. posma. Savukārt blakusvāģu ekipāža Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis sacensību sezonu atklāja 30. aprīlī Aizputē.

2. posma rezultāti Lubānā

MX Iesācēji

Ļoti veiksmīgu debiju motokluba “ASB” rindās pieredzēja Gatis Bizūns, kurš 1. braucienā izcīnīja 2. vietu, bet 2. braucienā uzvarēja, triumfējot arī posma kopvērtējumā. Piebildīšu, ka 1. posmā Bizūns abos braucienos un posmā ieņēma 2. vietu. Arī sezonas kopvērtējumā Gatis šobrīd ir augstajā 2. vietā 38 braucēju konkurencē.

MX18+

Dāvis Bergšteins 1. braucienā ierindojās 8. vietā, bet 2. braucienā finišējā 10. vietā, posmā ieņemot 9. vietu. Daniels Zuza 1. braucienā bija 11. vietā, bet 2. braucienā – 12. vietā, posmā ieņemot 11. vietu. Pašreizējā sezonas kopvērtējumā Bergšteinam 8. vieta, bet Zuzam – 11. vieta.

MX40+

Jānis Gražulis 1. braucienā izcīnīja 3. vietu, bet 2. braucienā – 6. vietu. Posmā Gražulis uzreiz aiz goda pjedestāla – 4. vietā, bet sezonas kopvērtējumā ieņem 6. vietu, vien 4 punktus iepaliekot no TOP3.

MX45+

Oskars Baltruņķis 1. braucienā izcīnīja uzvaru, bet 2. braucienā – 2. vietu. Arī posma kopvērtējumā Oskars kāpa uz 2. augstākā pakāpiena. Mārcis Straume braucienos ierindojās 11. un 10. vietā, posma kopvērtējumā ieņemot 11. vietu. Sezonas kopvērtējumā Baltruņķis ieņem 2. vietu, savukārt Straume atrodas 8. vietā (līdz TOP6 – vien 2 punkti).

MX50+

Sandris Kalniņš ierindojās 9. un 10. vietā braucienos, bet posmā ieņēma 10. vietu. Ints Ķīkulis 1. braucienā bija 13. vietā, bet 2. braucienā nefinišēja, nobraucot vien 2 no 9 apļiem. Posmā tas deva 15. vietu. Sezonas kopvērtējumā Kalniņš ir 11. vietā, bet Ķīkulim – 15. vieta.

MX55+

Normunds Šķepasts 1. braucienā ierindojās 6. vietā, bet 2. braucienā un arī posma kopvērtējumā izcīnīja 4. vietu. Sezonas kopvērtējumā Šķepastam 3. vieta.

BV Veterāni

Blakusvāģu un kvadriciklu klasēm sacensības šogad notiek paralēli Latvijas čempionātam, 1. posmam norisinoties 30. aprīlī Aizputē. Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis abos braucienos un posma kopvērtējumā savā klasē guva uzvaru.

Komandu ieskaite

Motoklubs “ASB” 1. posmā Pilsblīdenē ieguva 3. vietu, savukārt 2. posmā Lubānā izcīnīta uzvara. Sezonas kopvērtējumā šobrīd MK “ASB” ir 2. vietā 38 komandu konkurencē.

Ar detalizētiem sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT, savukārt pašreizējais sezonas kopvērtējums pa klasēm redzams ŠEIT. Komandu kopvērtējuma rezultāti atrodami ŠEIT. Piebildīšu gan, ka raksta tapšanas brīdī motoklubs “ASB” tajā kļūdaini ierindots 1. vietā, jo “MX Ādaži” komandai nav pieskaitīti 200 punkti.

Nākamās sacensības

Nākamais posms Latvijas Amatieru čempionātā motokrosā solo klasēs tiks aizvadīts Neretā 8. jūlijā, bet Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis uz starta izies 18. jūnijā Dobelē.

• Taču jau pavisam drīz, 20. maijā, Alojā norisināsies 1. posms Latvijas Kausā MX Retro un Zelta Mopēds. Ar Latvijas Motosporta federācijas rīkoto sacensību kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT.