Aktualitātes Nekustamais īpašums

Nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem

Limbažu novada pašvaldība lūdz nekustamā īpašuma nodokļa maksātājus, kuri līdz šim saņēma paziņojumus papīra formātā,  izmantot iespēju maksāšanas paziņojumus par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) saņemt elektroniski e-pastā. Uzrakstiet iesniegumu, ka turpmāk vēlaties saņemt maksāšanas paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokli e-pastā un nosūtiet uz pašvaldības oficiālo e-pasta adresi: pasts@limbazunovads.lv vai nitp.nodala@limbazunovads.lv.

Rezultātā Jūs ātrāk saņemsiet informāciju no pašvaldības, varēsiet jebkurā Jums pieņemamā laikā uzdot jautājumu nodokļu administratorei, netērējot naudu telefona sarunām vai savu laiku apmeklējumam klātienē.

Ja vēlaties ne tikai saņemt paziņojumu e-pastā, bet arī veikt NĪN automātisku maksājumu un citus pakalpojumus, izmantojiet portāla www.epakalpojumi.lv iespējas.

Saite: https://www.epakalpojumi.lv/Category.aspx?cat=NIP

Portālā www.epakalpojumi.lv – jāizvēlas sadaļa “Nekustamais īpašums”, pakalpojums “Mans nekustamā īpašuma nodoklis. Lai izmantotu pakalpojumu, personai nepieciešams reģistrēties, veicot autorizāciju – ar piedāvātajām internetbankām, eID karti/ LVRTC e-parakstu.

Pakalpojuma piedāvātās iespējas:

• nodokļa maksātājs var ērti apskatīt informāciju par nodokli (pieejama aktuālā informācija par nodokli, arī nokavējuma naudu) un veikt maksājumus elektroniski (ar Internet banku starpniecību);
  • pieteikties elektroniskai maksāšanas paziņojumu saņemšanai (maksāšanas paziņojums nodokļa maksātājam tiks nosūtīts uz norādīto e-pasta adresi un vairs netiks sūtīts pa pastu);
  • pieteikties atgādinājumu (par NĪN apmaksas termiņa tuvošanos) saņemšanai e-pastā vai īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS);
  • veikt NĪN maksājumus un iegūt aktuālo informāciju par savu nekustamā īpašuma nodokli pašvaldībās visā Latvijā;
  • var aplūkot un izdrukāt maksāšanas paziņojumus;

Vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv. – e-pakalpojums “Nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa tiešsaistē”

Pakalpojuma piedāvātās iespējas:

• nodokļa maksātājs var ērti apskatīt informāciju par aprēķināto NĪN īpašumiem visās Latvijas pašvaldībās. Pieejama aktuālā informācija par NĪN, arī nokavējuma naudu;
  • veikt nodokļa apmaksu uz norādītajiem banku kontiem (apmaksu var veikt arī par citu personu jebkurā Latvijas pašvaldībā);
  • iespējams apskatīt/izdrukāt nodokļa maksāšanas paziņojumus
  • pakalpojuma lietotājs pats var izveidot sev atgādinājumu (piemēram, par nodokļa maksājuma termiņa tuvošanos), kas izvēlētajā laikā tiks nosūtīts uz norādīto e-pastu.
  • Var veikt NĪN apmaksu par citai personai piederošu īpašumu Latvijas pašvaldībās (nepieciešams zināt īpašnieka personas kodu un īpašuma konta numuru pašvaldībā)