Motokross
mk

Aizvadītās nedēļas nogalē (8. jūlijā) Neretā tika aizvadīts 3. posms 2023. gada Latvijas Amatieru čempionātā motokrosā. Tajā, kā ierasts, uz starta izgāja arī motokluba “ASB” pārstāvji, izcīnot vairākas godalgotas vietas un uzvaras. Jāpiebilst, ka trase bija izteikti bedraina un šaura, braukšanu padarot fiziski ļoti grūtu.

Latvijas Amatieru čempionāta 3. posma rezultāti Neretā

MX Iesācēji

Gatis Bizūns palika nepārspēts visas dienas garumā, 1. vietu izcīnot gan kvalifikācijā, gan abos braucienos un posma kopvērtējumā. Piebildīšu, ka 2. braucienā Bizūna pārsvars pār 2. vietu pārsniedza 35 sekundes. Arī sezonas kopvērtējumā pēc 3 no 5 aizvadītajiem posmiem Gatis šobrīd visai pārliecinoši ir 1. vietā 44 braucēju konkurencē.

MX18+

Dāvis Bergšteins 1. braucienā ierindojās 7. vietā, bet 2. braucienā pakāpās līdz 4. vietai, posmā ieņemot 5. vietu. Daniels Zuza gan abos braucienos, gan posmā ierindojās 8. vietā. Pašreizējā sezonas kopvērtējumā Bergšteinam 6. vieta, bet Zuza atrodas turpat blakus – 7. vietā 28 braucēju konkurencē.

MX40+

Jānis Gražulis 1. braucienā ierindojās 9. vietā, bet 2. braucienā – 8. vietā. Posmā Gražulis ieņēma 9. vietu, bet sezonas kopvērtējumā ir 6. vietā 17 braucēju konkurencē.

MX45+

Oskars Baltruņķis 1. braucienā izcīnīja 2. vietu, bet 2. braucienā viņam 3. vieta, vien nepilnu pussekundi atpaliekot no 2. vietas. Tas gan netraucēja Baltruņķim izcīnīt arī 2. vietu posma kopvērtējumā. Mārcis Straume gan abos braucienos, gan posmā kopumā ierindojās 6. vietā. Sezonas kopvērtējumā Baltruņķis ieņem 3. vietu (līdz 2. vietai – vien 2 punkti, bet līdz 1. vietai – 11 punkti), savukārt Straume atrodas 5. vietā 17 braucēju konkurencē.

MX50+

Sandris Kalniņš ierindojās 13. un 12. vietā braucienos, bet posmā ieņēma 13. vietu. Ints Ķīkulis 1. braucienā bija 19. vietā, bet 2. braucienā – 18. vietā, kas posmā deva 19. vietu. Savukārt Kaspars Ādamsons, pirmo reizi pārstāvot motoklubu “ASB”, abos braucienos ieņēma 17. vietu, bet posmā ierindojās 18. vietā. Sezonas kopvērtējumā Kalniņš ir 11. vietā, Ķīkulim – 16. vieta, bet Ādamsons, aizvadot 1 posmu no 3, atrodas 23. vietā 23 braucēju konkurencē.

MX55+

Normunds Šķepasts 1. braucienā ierindojās 6. vietā, bet 2. braucienā un arī posma kopvērtējumā ieguva 7. vietu. Sezonas kopvērtējumā Šķepastam 3. vieta 17 sportistu konkurencē.

Ar detalizētiem Latvijas Amatieru čempionāta sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT, savukārt pašreizējais sezonas kopvērtējums pa klasēm redzams ŠEIT. Komandu kopvērtējuma rezultāti raksta tapšanas brīdī par pirmajiem 3 posmiem diemžēl vēl nav apkopoti, bet atgādināšu, ka pēc 2 posmiem MK “ASB” bija 2. vietā 38 komandu sastāvā.

Latvijas čempionāta rezultāti 2. posmā Alojā

Blakusvāģu un kvadriciklu klasēm sacensības šogad notiek paralēli Latvijas čempionātam. 3. posms  norisinājās 2. jūlijā Alojā. Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis abos braucienos un posmā savā klasē (Blakusvāģi Veterāni) guva uzvaru, un arī sezonas kopvērtējumā viņiem 1. vieta.

Harijs Suharževskis MX1 klasē gan abos braucienos, gan posma kopvērtējumā ierindojās 8. vietā. Sezonas kopvērtējumā pēc 3 no 7 posmiem Suharževskim šobrīd 9. vieta, piedaloties vienā no tiem. Alojas posms Harijam bija šī gada pirmās sacensības pēc gara atveseļošanās perioda, jo pagājušā gada sezonas izskaņā tika piedzīvots ļoti nepatīkams kritiens.

Nacionālā kausa rezultāti

Daniels Zuza MX C klasē aizvada sezonu arī Nacionālā kausa ietvaros. 1. posms viņam bija neveiksmīgs – 1. brauciens netika aizvadīts līdz galam, izstājoties pēc 2 veiktiem apļiem, un 2. braucienā uz starta neizejot. 2. posmā Zuzam 6. vieta, 3. posmā – 11. vieta, bet 4. posmā – 4. vieta. Sezonas kopvērtējumā pēc 4 no 7 aizvadītiem posmiem tas šobrīd dod 13. vietu 59 braucēju konkurencē.

Nākamās sacensības

Jau šajā nedēļas nogalē (15. jūlijā) Staicelē norisināsies 5. posms Nacionālajā kausā, kur uz starta izies arī vairāki motokluba “ASB” pārstāvji. Priekšpēdējais posms Latvijas Amatieru čempionātā motokrosā solo klasēs tiks aizvadīts Stelpē 22. jūlijā. Ar Latvijas Motosporta federācijas rīkoto sacensību kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT.