Projekti, fondu aktualitātes
Nevalstisko organizāciju projektu konkursa otrajā kārtā atbalstītas piecas projektu idejas, pašvaldība izsludina trešo konkursa kārtu!

Limbažu novada pašvaldības finansētā nevalstisko organizāciju projektu konkursa otrajai kārtai pašvaldība saņēma sešu biedrību vai reliģisko organizāciju projektu pieteikumus, no tiem konkursa vērtēšanas komisija atbalstīja piecus – Limbažu evaņģēliski luteriskās draudzes un biedrību “Limbažu lauvas”, “Dzirnavu spēks”, “Izglītības biedrība “Imanta””, kā arī Limbažu zemnieku biedrības iesniegto projekta pieteikumu.

• Biedrība “Dzirnavu spēks” īstenos projektu “Lielums sākas no mazuma”, izveidojot dokumentālo īsfilmu par tehnisko jaunradi un automodelisma attīstību Limbažu novadā. Atgādinām, ka 2011. gadā Limbažu novada pašvaldība ar Ivara Ramana iniciatīvu startēja EST-LAT pārrobežu projektā kā sadarbības partneris ar Sindi pašvaldību Igaunijā. Tā ietvaros 2013. gadā tika pabeigta pasaules standartiem atbilstošas trases izveide Limbažu novada automodelisma entuziastiem, un gadu vēlāk – 2014. gada rudenī, biedrība “Dzirnavu spēks” Limbažos noorganizēja Pasaules čempionātu automodelismā.
  • Izglītības biedrība “Imanta” īstenos projektu “Teātris kā pozitīvs lādiņš košākai dzīvei” un piešķirto finansējumu izmantos autoratlīdzības nomaksu segšanai, skatuves apgaismojuma un skaņu sistēmas kabeļu iegādei, skatuves dekorāciju krāsojuma atjaunošanai un degvielas iegādes izmaksu segšanai dodoties viesizrādēs uz citiem novadiem.
  • Biedrība “Limbažu lauvas” piešķirto finansējumu izmantos projekta “Grāmata “Par tēvzemi mīļo...”” īstenošanai. Biedrība iecerējusi izdot Jāņa Ulmja grāmatu “Par tēvzemi mīļo” un iepazīstināt ar nozīmīgu Latvijas vēstures lappusi, līdz šim maz pētītu mūsu valsts vēstures posmu – Cēsu kaujām no 1919. gada 19. jūnija līdz 23. jūnijam, kas kā zināms, skāra ar Limbažu teritoriju.
  • Limbažu evaņģēliski luteriskā draudze īstenos projektu “Limbažu Sv. Jāņa baznīcas altārdaļas solu polihromijas rekonstrukcija”. Projekta ietvaros altārim abās pusēs esošajiem soliem tiks veikta krāsu slāņa pamattoņa rekonstrukcija, pārslīpējot virsmu, nosedzot defektus un pārkrāsojot atbilstoši vēsturiskajam krāsojumam.
  • Limbažu zemnieku biedrība piešķirto finansējumu izmantos projekta “Septiņi pagasti pilni iespēju”. Biedrība iecerējusi apzināt Limbažu novada mājražotājus un atpūtas vietu īpašniekus, apkopot informāciju par saimniecībām, produktiem un piedāvājumu tūristiem, lai izveidotu digitālu tūrisma maršruta karti ar Limbažu novada mājražotājiem, atpūtas vietām.
Konkursam iesniegtos projektus vērtēja Limbažu novada domes deputāti - Aigars Legzdiņš, Ziedonis Rubezis, Ģirts Vilciņš, Limbažu novada pašvaldības Attīstības nodaļas attīstības un projektu koordinatore Dace Romberga un laikraksta “Auseklis” redaktore Regīna Tamane.

Konkursa otrajā kārtā bija pieejams finansējums 4502 eiro apmērā. Limbažu evaņģēliski luteriskai draudzei pašvaldība piešķīra finansējumu 648 EUR apmērā, biedrībai “Limbažu lauvas” 559 EUR, biedrībai “Izglītības biedrība “Imanta”” 266,60 EUR, Limbažu zemnieku biedrībai 700 EUR un biedrībai “Dzirnavu spēks” finansējumu 465 EUR apmērā.
Konkursa vērtēšanas komisijas protokols pieejams šeit.

Ņemot vērā to, ka arī otrajā kārtā netika izlietots šim konkursam piešķirtais finansējumus, pašvaldība izsludina konkursa trešo kārtu! Trešajā kārtā pieejams finansējums 1863,40 EUR!

Atgādinām, ka 2018. gadā Limbažu novada pašvaldība nevalstisko organizāciju (biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju) projektu konkursa aktivitāšu īstenošanai piešķīra finansējumu 10 000 EUR apmērā. Konkursa pirmajā kārtā finansējums tika piešķirts astoņu projektu īstenošanai, līdz ar to konkursa abās kārtās, līdz šim, atbalstīti 13 projektu pieteikumi par kopējo finansējumu 8136,60 EUR.
Biedrības, nodibinājumi un reliģiskās organizācijas pieteikumus trešajai kārtai var iesniegt līdz šī gada 26. jūlijam. Konkursa nolikums pieejams www.limbazi.lv/ Projekti, fondu aktualitātes.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste