Aktualitātes Projektu jaunumi
staicele

Pirms pašiem Ziemassvētkiem, Staicelē, svinīgi atklāja atjaunoto ēku Lielā ielā 7.

Īstenojot projektu “Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana pašvaldības ēkā Lielā ielā 7, Staicelē, Limbažu novadā” Nr. 4.2.2.0/21/A/064” veikti darbi primārās enerģijas patēriņa samazināšanai pašvaldības ēkā Lielā ielā 7, Staicelē, kurā atrodas Staiceles pārvaldes administrācija un kultūras nams.

Būvdarbus objektā veica  SIA "ACCENT BŪVE ", autoruzraudzība  SIA "REM PRO" sertificēta autoruzrauga pārziņā, savukārt būvuzraudzību nodrošināja SIA "Business city" atbildīgais būvuzraugs Aivars Žagars, energosertifikāta izstrādātājs SIA “Energo projekti”.

Projekta vadītājs: Limbažu novada pašvaldības Centrālās pārvaldes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Ģirts Ieleja. Pasūtītāja pārstāvji: Limbažu novada domes priekšsēdētāja 2.vietnieks Jānis Bakmanis, Alojas apvienības pārvaldes vadītājs Rihards Būda, Staiceles pilsētas un pagasta pakalpojumu sniegšanas centra vadītājs Erlens Mahts.

Projekta īstenošanas laikā veica ēkas ar aprēķināto platību 1545,4 m2 atjaunošanas būvdarbus energoefektivitātes paaugstināšanai, būvdarbu būvuzraudzību, būvdarbu autoruzraudzību, ēkas energosertifikāta un Būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi. Staicelē, Lielā ielā 7, īstenojot ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, kultūras nama daļā izbūvētas ēkas apmalītes, ieklāts bruģakmens segums, kā arī, lai panāktu vēlamo konstrukciju stabilitāti un noturību veikta jumta nesošo koka konstrukciju pastiprināšanas darbi. Staiceles pilsētas un pagasta klientu apkalpošanas centra ēkas pusē siltināta fasāde.

Veicot ēkas energoefektivitātes uzlabošanu, tiks sasniegts primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums 326604,94 kWh/gadā un pārrēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā 11,56 t CO2 ekvivalenta tonnas.

Ēkas energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu veikšana tika noteikta Limbažu novada attīstības programmā 2017 - 2023 un Investīciju plānā.

Kopējās projekta “Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošana pašvaldības ēkā Lielā ielā 7, Staicelē, Limbažu novadā” Nr. 4.2.2.0/21/A/064” izmaksas ir 808 918,35 Euro, no kurām ERAF finansējums ir 262 593,72 Euro, Valsts budžeta dotācija ir 11 585, 02 Euro un pašvaldības līdzfinansējums 534 739,61 Euro.

Īpašs paldies SIA "Accent Būve", kura vadītājs Didzis Torims, visā darba procesā bija ļoti pretimnākošs, uz attīstību un labu gala rezultātu vērsts. Darbs veikts ļoti kvalitatīvi, atbildīgi, gaumīgi un kārtīgi. Staicele pašā sirdī šobrīd ir ēka, kas priecē gan darbiniekus, vietējos iedzīvotājus, gan pilsētas viesus.

staiceles