Kortu valdnieks fināls

Ar Guntara Zariņa uzvaru noslēdzies Salacgrīvas atklātais čempionāts tenisā “Kortu valdnieks”

Augusta beigās, ar Guntara Zariņa iegūto čempiona titulu tenisā, noslēdzās Salacgrīvas atklātais čempionāts tenisā “Kortu valdnieks”. Bet nu, visu pēc kārtas. Visas vasaras garumā Salacgrīvas sporta un atpūtas kompleksā “Zvejnieku parks” notika Salacgrīvas atklātais čempionāts tenisā “Kortu valdnieks”.

Turnīram pieteicās 8 dalībnieki, kuri izlozes kārtībā tika sadalīti vienā grupā. Pamatturnīrā dalībnieki izspēlēja spēles, tiekoties katram ar katru. Noslēdzoties pamatturnīram, dalībnieki ierindojās sekojošās vietās: 1.vietā – Guntars Zariņš (14p.), 2.v. – Mareks Rakuzovs (12p.), 3.v. – Aldis Gusarovs (12p.), 4.v. – Aldis Riekstiņš (11p.), 5.v. – Jānis Bergs (10p.), 6.v. – Edgars Ramba (10p.), 7.v. – Juris Freibergs (8p.) un  8.v. – Indulis Martinsons (6p.).

Pēc pamatturnīra spēlēm visi 8 dalībnieki uzsāka cīņu ceturtdaļfinālā. Lai tiktu pusfinālā, ceturtdaļfināla spēle bija jāuzvar. To paveica Guntars Zariņš, uzvarot Induli Martinsonu. Nākošajā pārī uzvaru guva Mareks Rakuzovs tiekoties ar Juri Freibergu. Viņu rezultāts 2:1. Trešajā ceturtdaļfināla pārī tikās Aldis Gusarovs, kurš ar rezultātu 1:2 piekāpās Edgaram Rambam. Un kā ceturtie pārī tikās Aldis Riekstiņš ar Jāni Bergu, kur rezultāts 2:0 J.Berga labā.

Pirmajā pusfinālspēlē tikās Guntars Zariņš, kurš spraigā 3setu spēlē ar 2:1 (6-1, 4-6, 4-0) uzvarēja Jāni Bergu. Otra pusfinālspēle arī izvērtās ļoti spraiga, kur rezultāts par labu mainījās te vienam, te otram spēlētājam. Ar rezultātu 2:0 (6-4, 6-4) uzvaru pār Edgaru Rambu izcīnīja Mareks Rakuzovs. Spēlē par 5.-6.vietu tikās Aldis Gusarovs un Indulis Martinsons. Pirmais  sets  noslēdzās ar rezultātu 6-3 A.Gusarova labā, taču sākoties otrajam setam I.Martinsons “iedzīvojās” savainojumā, kas neļāva pabeigt spēli.

Finālā spēli pirmie uzsāka Guntars Zariņš un Mareks Rakuzovs, kuri cīnījās par galveno titulu – “Kortu valdnieku”.  Spēle bija gana interesanta, taču G.Zariņa pieredze un savaldīšanās ļāva spēlei noslēgties ar rezultātu 2:0 (6-1, 6-1) par labu G.Zariņam.

Spēlē par 3.vietu tikās Jānis Bergs un Edgars Ramba. Iesildīšanās laikā abi spēlētāji bija kaujinieciski noskaņoti uz uzvaru un bija redzams, ka cīņasspars ir abos spēlētājos. Lai kā pieredzējušais spēlētājs E.Ramba centās turēt līdzi gados jaunākajam J.Bergam, spēle tomēr par labu noslēdzās J.Bergam. Spēles rezultāts 2:1 (4-6,6-3,4-2). Tātad Salacgrīvas atklātā čempionāta tenisā “Kortu valdnieks” galveno titulu un 1.vietu izcīnīja Guntars Zariņš. Mareku Rakuzovu apsveicam ar izcīnīto 2.vietu un Jāni Bergu ar 3.vietu. 4.vieta – Edgaram Rambam, 5.vieta – Aldim Gusarovam, 6.vieta – Indulim Martinsonam, 7.vieta – Jurim Freibergam un 8.vieta – Aldim Riekstiņam.

Vislielāko paldies saku visiem turnīra dalībniekiem par piedalīšanos. Paldies Limbažu novada pašvaldībai par piešķirtajiem līdzekļiem turnīra organizēšanai.