Motokross
aloj1

26. augustā Madonā norisinājās šī gada pēdējais, 5. posms Latvijas Amatieru čempionātā motokrosā. Tajā, kā ierasts, piedalījās arī motoklubs “ASB”, startējot astoņiem sportistiem individuālajās klasēs, un izcīnot arī vairākas godalgotas vietas.

MX Iesācēji

Gatis Bizūns aizvadīja ļoti aizraujošus braucienus. 1. no tiem Gatim 2. vieta, uzvarētājam zaudējot pusotru sekundi. 2. braucienā spēkošanās bija vēl sīvāka, ierindojoties 4. vietā, no 3. vietas atpaliekot vien 0,044 sekundes. Posma kopvērtējumā Bizūnam 3. vieta, pārtrūkstot uzvaru sērijai 3 posmos pēc kārtas. Tas gan neliedza pelnīti izcīnīt uzvaru sezonas kopvērtējumā 55 braucēju konkurencē.

MX18+

Dāvis Bergšteins 1. braucienā ierindojās 4. vietā, bet 2. braucienā pakāpās līdz 3. vietai. Posmā Dāvim tas deva augsto 2. vietu. Daniels Zuza 1. braucienā diemžēl nefinišēja, bet 2. braucienā neizgāja uz startu. Sezonas kopvērtējumā Bergšteinam 4. vieta (līdz 3. vietai pietrūka 8 punkti), bet Zuza ierindojās 12. vietā 31 braucēja konkurencē.

MX40+

Jānis Gražulis 1. braucienā ierindojās 8. vietā, bet 2. braucienā bija 2 pozīcijas augstāk, 6. vietā. Posma kopvērtējumā Jānim 7. vieta, bet sezonas kopvērtējumā Gražulis izcīnīja 6. vietu. Vienu posmu pēc atlabšanas no operācijas šosezon aizvadīja Kristaps Dundurs, kas deva 17. vietu 19 braucēju konkurencē.

MX45+

Oskars Baltruņķis abos braucienos ļoti pārliecinoši izcīnīja 1. vietu (ar attiecīgi 36 sekunžu un gandrīz 15 sekunžu pārsvaru), kas, loģiski, deva arī uzvaru posma kopvērtējumā. Dramatiska aina sezonas kopvērtējuma ieskaitē – tajā Oskaram 2. vieta, no 1. vietas atpaliekot 1 punktu! Mārcis Straume, šosezon aizvadot pirmos 3 posmus, ierindojās 7. vietā 18 braucēju konkurencē.

MX50+

Sandris Kalniņš 1. braucienā bija 9. vietā, bet 2. braucienā pakāpās līdz 7. vietai, posmā ierindojoties 8. pozīcijā. Sezonas kopvērtējumā Sandrim 10. vieta. Kaspars Ādamsons gan abos braucienos, gan posmā guva 12. vietu, kas sezonas ieskaitē ar 2 aizvadītiem posmiem deva 23. vietu. Ints Ķīkulis, pēdējo posmu izlaižot, sezonā ierindojās 18. vietā 27 braucēju konkurencē.

MX55+

Normunds Šķepasts 1. braucienā izcīnīja 3. vietu, bet 2. braucienā un arī posmā Normundam 5. vieta. Jāpiebilst, ka posma kopvērtējums bija ļoti blīvs – 3., 4. un 5. vietai bija vienāds punktu skaits, tāpēc galīgo secību noteica 2. brauciena rezultāti. Sezonas kopvērtējumā Šķepastam godpilnā 3. vieta 18 sportistu konkurencē.

Komandu kopvērtējums

Pateicoties vairākiem augstvērtīgiem rezultātiem, motoklubs “ASB” posmā izcīnīja 2. vietu, un arī sezonas kopvērtējumā klubam šobrīd ir augstā 2. vieta 38 komandu konkurencē. Lai gan komandu sezonas kopvērtējums vēl nav noteikts, jo blakusvāģu un kvadriciklu klases sacensības aizvada Latvijas čempionāta ietvaros (sezonas noslēgums gaidāms 17. septembrī Cēsīs), motokluba “ASB” 2. vieta ir ļoti stabila. Komandu kopvērtējums pieejams ŠEIT.

Motokluba “ASB” sportistu rezultāti Latvijas čempionāta ietvaros

Latvijas čempionāta ietvaros šogad kopumā ir 7 posmi, no kuriem aizvadīti 6. MX1 klasē startē Harijs Suharževskis, kurš pagājušajā sezonā piedzīvoja ļoti nepatīkamu kritienu, un sacensību apritē šogad atgriezās 3. Latvijas čempionāta posmā, tajā ierindojoties 8. vietā. 4. posmā Harijam 13. vieta, bet 5. posmā – 5. vieta. Diemžēl 6. posmā, kas norisinājās vakar, 3. septembrī, Suharževskis 1. braucienā piedzīvoja kritienu, un 2. braucienā uz starta neizgāja. Sezonas kopvērtējumā Harijs šobrīd ir 8. vietā 22 braucēju konkurencē.

Blakusvāģu un kvadriciklu klasēm Latvijas Amatieru čempionāta sacensības šogad notiek paralēli Latvijas čempionātam. Blakusvāģu veterānu klasē Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis 1. posmā uzvarēja, 2. posmā nepiedalījās, 3. posmā izcīnīja 1. vietu, 4. posmā bija 2. vietā, savukārt gan 5., gan 6. posmā izcīnītas uzvaras. Šobrīd sezonas kopvērtējumā ekipāža likumsakarīgi ieņem pārliecinošu 1. vietu.

Ar detalizētiem Latvijas Amatieru čempionāta 5. posma rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT, savukārt sezonas kopvērtējums pa klasēm un čempionātiem redzams ŠEIT. Ar atlikušo Latvijas Motosporta federācijas rīkoto sacensību kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT.

Nobeigumā motoklubs “ASB” vēlas pateikties saviem atbalstītājiem: SIA “MARKO K”, ZS “BUĶI”, “Alpine Renovation”, “MotoParts” un Limbažu novada pašvaldībai.