Projekti, fondu aktualitātes
Noslēgušies Limbažu pagasta ceļa “Jaunteteri – Jumpravmuiža - Virbotnes” pārbūves būvdarbi
29. jūnijā, ar lentas griešanu, klātesot būvniekiem, pārstāvjiem no Lauku atbalsta dienesta un Zemkopības ministrijas, Limbažu novada pašvaldība svinīgi atzīmēja Limbažu pagasta ceļa “Jaunteteri – Jumpravmuiža - Virbotnes” būvdarbu noslēgšanos.
’Uz šī ceļa posma esošais tilts ir ar ļoti senu vēsturi, un, vēl pavisam nesen, šeit bija koka tilts pār kuru varēja pārvest ne vairāk kā 5 tonnas smagas kravas! Šī tilta pārbūve ir ļoti nozīmīga ne tikai iedzīvotājiem, bet arī pašvaldībai. Tāpēc jāsaka liels paldies par iespēju piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu - bez tā pašvaldībai nebūtu iespēja uz šī ceļa posma esošo tiltu pārbūvēt! Paldies Zemkopības ministrijai, kura atbalsta pasākumu „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” izsludināja ļoti savlaicīgi, dodot iespēju pašvaldībām laicīgi plānot un uzsākt šī projekta īstenošanu. Paldies arī Lauku atbalsta dienestam, kurš operatīvi iesaistījās šī projekta realizācijas procesā un atbalstīja šī tilta pārbūvi, bez kura šo ceļa posmu nebūtu iespējams pilnībā sakārtot. Paldies būvniekiem un, protams, arī iedzīvotājiem, kuriem teju gadu, būvdarbu laikā, nācās izmantot apkārt esošos ceļus!‘’ teica Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers.
‘’Man ir gods Zemkopības ministra vārdā pateikt lielu paldies par šī projekta īstenošanu. Šis ir pirmais tik apjomīgs projekts Latvijas vēsturē, kura ietvaros visām pašvaldībām uzņēmēju atbalstam, kopumā tiek piešķirti 120 miljoni eiro - pie šī ceļa dzīvojošajiem uzņēmējiem, zemniekiem šī nauda arī bija paredzēta, dodot viņiem iespēju realizēt savas ieceres, vest savu produkciju un veikt saimniecisko darbību’’ - piebilda Zemkopības ministrijas Parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis.

Limbažu novada pašvaldība ceļa posma “Jaunteteri – Jumpravmuiža - Virbotnes” pārbūvi uzsāka 2017. gada jūnijā, tā izmaksas – 635 841,68 EUR, t.sk. 565 509,86 ELFLA finansējums. Būvniecības darbus veica SIA “Limbažu ceļi”.
Pārbūves ietvaros 778 metru garajam ceļa posmam nomainītas caurtekas, atjaunoti un izbūvēti sāngrāvji, pārbūvēts tilts pār Cimeļupi, izbūvējot arī gājēju tiltu, uz tilta uzstādīti apgaismojuma stabi, atjaunots ceļa segums u.c.

Šis ir pirmais Eiropas Savienības atbalsta pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros īstenotais pašvaldības projekts, kurš tuvojas noslēgumam. Atgādinām, ka Pāles pagastā turpinās grants ceļa ‘’Būdele – Jāņdzirnavas’’ pārbūve 4,6 km garā posmā, bet šajā gadā Skultes pagastā uzsākta ceļa ‘’Kalnozoli – Ozolaine’’ pārbūve 4,8 km garā posmā un pārbūves darbi 4,95 km garā posmā uzsākti arī uz Umurgas pagasta ceļa ‘’Lauciņi – Kubulnieki’’.

Iepriekš jau rakstījām, ka prioritāri rekonstruējamie ceļi tika apstiprināti ņemot vērā pagastu uzņēmēju uz zemnieku saimniecību īpašnieku priekšlikumus un ceļu atbilstību šādiem kritērijiem:
- komersantu un saimnieciskās darbības veicēju skaits, kuri projektā plānoto ceļu izmanto savas uzņēmējdarbības vajadzībām
- sabiedrisko objektu skaits (izglītības iestāde, pakalpojuma centrs, kultūras/tautas nams u.c.) pie ceļa; apdzīvotu viensētu vai daudzdzīvokļu māju skaits, kas atrodas pie ceļa (izmanto ceļu mājas piekļuvei); skolēnu pārvadājumu nodrošināšana, projektā plānoto ceļu posmā.
- autoceļa tehniskais stāvoklis.
logo grants ceļi

Plašāka informāciju par ELFLA atrodama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste