Salacgrīva Sports Zvejnieku parks
zp olimp2022

Ar svinīgu uzrunu, saulītei visus sildot, 22.aprīlī Salacgrīvas sporta un atpūtas kompleksā “Zvejnieku parks” tika atklāta “Olimpiskā diena 2022”. Šī gada devīze bija "100 gadi sportiņā”, tā godinot Starptautiskās Olimpiskās komitejas un LOK dibināšanas dienu. Olimpisko karogu šoreiz uzvilka skolas viesi - jaunie Ukrainas basketbolisti, skanot Olimpiskajai himnai. Pēc himnas visus svētkos sveica Salacgrīvas vsk. direktore p.i.Iveta Kupča.

Visus skolēnus un skolotājus ar kopīgu vingrošanu iesildīja 11. klases skolnieces Kate Ozoliņa - Mennika un Ance Kalniņa kopā ar sporta skolotāju Mārīti Jankovsku.

Pēc svinīgās atklāšanas un vingrošanas uz dažādām sacensībām pulcējās Salacgrīvas vsk. 1. – 5.klašu skolēni. Individuāli šo klašu skolēni sacentās 60m skrējienā, kur tika izcīnītas medaļas un saņemtas piemiņas balviņas no Latvijas Olimpiskās komitejas. 2. – 3.klašu un 4. – 5.klašu grupas savā starpā sacentās arī “Tautas bumbā” un jautrības stafetē.

60m skrējienā 1.klašu grupā meitenēm 1.vietu izcīnīja Krista Runce (1.A), 2.vietu – Alise Zēģele (1.A) un 3.vietu – Amanda Ērenfrīde (1.B). 1.klašu grupā zēniem 1.vietā Jānis Riņķis (1.B), 2.vietā Jēkabs Meļķis (1.B) un 3.vietā Rivo Vinklers (1.B). 2.klašu grupā meitenēm 1.vietu izcīnīja Marta Tomsone (2.B), 2.vietu – Anželika Riņķe (2.A) un 3.vietu – Annika Treija (2.A). Starp 2.klašu zēniem visātrākais bija Fēlikss Sangovičs (2.A), 2.vietā Kārlis Augusts Uzuleņš (2.B) un 3.vietā Rihards Rutks (2.A). 3.klašu grupā meitenēm 1.vietu ieguva Viktoria Gromova (3.A), 2.vietu – Heidija Linde (3.B) un 3.vietu – Patrīcija Mačāne (3.B) Zēnu grupā 1.vietu izcīnīja Mārtiņš Pommers (3.B), 2.vietu – Pauls Simsons (3.A) un 3.vietā Pēteris Kristers Tomsons (3.A). 4.klašu grupā meitenēm 1.vietu izcīnīja Agnese Bērziņa (4.A), 2.vietu – Alise Tomsone (4.B) un 3.vietu – Lote Berga (4.B). 4.klašu grupā zēniem 1.vietā Daniels Ērenfrīds (4.A), 2.vietā Gustavs Bergs (4.B) un 3.vietā Markuss Kalniņš (4.A). 5.klašu grupā meitenēm 1.vietu izcīnīja Madara Vasila, 2.vietu – Ieva Daugule un 3.vietu – Simona Rute Vilemsone. Starp 5.klašu zēniem visātrākais bija Kristers Runcis 2.vietā Alekss Īvāns un 3.vietā Mārtiņš Miezītis.

1.klašu skolēni vēl piedalījās dažādās stafetēs, kā arī spēlēja “Tautas bumbu”. Jautrības stafetē 2. – 3.klašu grupā 1.vietu izcīnīja 2.B klase, 2.vietā 3.B klase, savukārt 3.vietu izcīnīja 3.A klase. 4. – 5.klašu grupā 1.vieta 5.klasei, 2.vieta 4.B klasei un 3.vieta 4.A klasei. “Tautas bumbā” 2. – 3.klašu grupā 1.vietu ieguva 3.A klase, 2.vietā – 2.B klase un kā trešie ierindojās 2.A klase. Un 4. – 5.klašu grupā 1.vieta 5.klasei. 2.vieta – 4.B klasei un 3.vieta 4.A klasei.

Summējot visu sacensību rezultātus, 1.klašu grupā 1. vieta tika piešķirta abām klasēm. 2. – 3.klašu grupā kopvērtējumā 1.vieta 2.B klasei, 2.vieta 3.A klasei, 3.vieta 3.B un 4.vieta 2.A klasei. 4. – 5.klašu grupā 1.vietā ierindojās 5. klase, kura arī saņēma galveno balvu – Olimpiskās dienas kausu, 2.vietā 4.B klase un 3.vietā 4.A klase.

Kad šo klašu grupas bija beiguša savas sacensības, “Zvejnieku parka” stadionā uz Olimpiskās dienas sportošanu un kopīgu vingrošanu ieradās PII “Vilnītis” bērni. Ar lielu azartu un prieku mazie sportotāji veica visas sportiskās “izklaides”, kurām pievienojās arī grupiņu audzinātājas un auklītes. Paldies PII “Vilnītis” sporta skolotājām Līgai Šrenkai un Karlīnai Karlsonei.

Nākošie stadionā uz Olimpiskās dienas sportošanu ieradās Salacgrīvas vsk. 6. – 7.klašu skolēni, kuri pēc kopīgās vingrošanas tālāk sacentās jautrības stafetē, veiklības un precizitātes uzdevumā ar regbija bumbu un meitenes sacentās “Tīklu bolā”, savukārt zēni spēlēja basketbolu.

Jautrības stafetē visātrākie un veiklākie bija 7.B klase aiz sevis atstājot 7.A, tad 6.B, 7.C un 6.A klasi. Pretstafetē ar regbija bumbu piespēlēm vislabāk veicās 7.A klasei, tātad viņiem 1.vieta un 69 piespēles. 2.vietu izcīnīja 6.A klase ar 53 piespēlēm. Savukārt ar 50 piespēlēm 3.vietu ieguva 7.C klase. 4.vieta – 7.B (49piesp.) un 5.vieta 6.B klasei (37piesp.). Meitenēm “Tīklu bolā” vislabāk veicās un 1.vieta 7.B klasei, 2.vieta 6.A klases meitenēm un 3.vieta – 7.A klasei. 4.vieta – 7.C un 5.vieta – 6.B. Zēniem, sacenšoties basketbola spēlē, visveiksmīgāk nospēlēja 6.A klases zēni aiz sevi attiecīgi atstājot 7.A (2.vieta), 7.C (3.vieta), 7.B (4.vieta) un 6.B (5.vieta).

Summējot visus sacensību rezultātus 6. – 7.klašu grupā 1.vietā ierindojās 7.A klase, 2. – 3.vietu ar vienādu punktu summu dalīja 6.A un 7.B klase, 4.vietā - 7.C klase un 5.vietā – 6.B klase.

Katra Salacgrīvas vsk. klase balvā saņēma gardu kliņģeri. Paldies saku Salacgrīvas vsk. sporta skolotājiem Sandrai Bērziņai un Danielam Grigorjevam par palīdzēšanu Olimpiskās dienas norisē. Paldies tiesnešiem Mārim Bergšteinam, Elīnai Gertnerei, Nellijai Zvejniecei, Oliveram Bobrovam, Edgaram Salmanim, Kristianam Bērziņam, Sandim Riņķim, Danielam Sokolovam, Ancei Kalniņai un Katei Mennikai-Ozoliņai kuri palīdzēja visas dienas garumā. Paldies 11.D klases meitenēm Katei Ozoliņai-Mennikai un Ancei Kalniņai par vingrojumu kompleksa novadīšanu. Uz sportisku tikšanos!