Aktualitātes Ozolmuiža
Talka Ozolmuižā

Ozolmuižā rīkos pirmo telpu uzkopšanas talku

Biedrība "Pasaules latviešu mūzikas centrs "Vienoti mūzikā"", kas atradusi jaunu mājvietu Ozolmuižā (Limbažu novada Brīvzemnieku pagastā), no 2023. gada 13. maijā  rīkos talku ar nosaukumu “Letiņ, celies! Ozolmuiža Mosties!”.

Talkas mērķis – kopīgiem spēkiem uzsākt muižas telpu sakārtošanu un uzkopšanu, lai gatavotos šīs vasaras Lielajiem Dziesmu Svētkiem un pasaules latviešu muzicējošās jaunatnes vasaras saietam “Ataudze”, kuras plānots organizēt jau šī gada vasarā.

Talkas programmā: 10.00 – pulcēšanās; 11.00 – kopīgs darbs jaukā un radošā atmosfērā; 14.00 – talcinieku pusdienas kopīgā lokā (ar kultūras pasākumu, spēlēs Smiltenes pūtēju orķestris); 15.00 – iesākto darbu pabeigšana; 18.30 – talkas noslēguma kultūras pasākums.

Līdzi jāņem: Siltas darba drēbes (talkai), siltas atpūtas drēbes (vakara kultūras programmai), savs groziņš (iespēju robežās), bet pats galvenais – labs garastāvoklis.

Piedalīties aicināti visi, kas vēlas pielikt savu roku Ozolmuižas atdzimšanā.

Mūzikas krātuve pasaulē izklīdušajiem latviešiem

Biedrība "Pasaules latviešu mūzikas centrs "Vienoti mūzikā"" dibināta ar mērķi izveidot speciālu krātuvi, kur varētu tikt apkopots, uzglabāts un iespēju robežās arī digitalizēts pasaulē izklīdušo latviešu radītais mūzikas kultūrvēsturiskais mantojums, kas tapis pēdējā gadsimta laikā. Pašlaik biedrība atradusi jaunu mājvietu Limbažu novada Brīvzemnieku pagastā – Ozolmuižā. Tas tapis iespējams – īpaši pateicoties Limbažu novada domes pretimnākšanai un atbalstam.

"Kontaktējoties ar latviešu diasporas pārstāvjiem dažādās pasaules valstīs, mēs esam sapratuši, ka viņiem tā ir milzīga problēma, jo nav nevienas vietas, kur uzglabāt nošu krājumus, vinila plates, magnetafona lentes un kasetes, kā arī citus vērtīgus materiālus, ko pēc sevis ir atstājuši vai vēl atstās ārpus dzimtenes mītošie un strādājošie mūziķi. Mums šķiet, ka vispareizāk būtu to visu glabāt mūsu tautiešu etniskajā dzimtenē – Latvijā, kur mūzikas pētniekiem būtu iespēja šiem materiāliem piekļūt, tos apzināt, sistematizēt, arhivēt un digitalizēt, lai padarītu šos materiālus kaut vai daļēji un attālināti pieejamus visiem interesentiem. Tajā skaitā arī tai jaunajai latviešu mūziķu paaudzei, kura šobrīd mitinās un turpina strādāt ārpus Latvijas," stāsta folkloras pētnieks, filologs, pedagogs un sabiedriskais darbinieks Austris Grasis, kurš vienlaikus ir arī biedrības valdes loceklis.

Pārceļas no Vestienas uz Ozolmuižu

Savukārt biedrības vadītājs Aigars Parms atklāj, ka sākotnēji iecere krātuvi veidot Madonas novada Vestienas muižā, taču tur sadarbība ar novada domi nav lāgā vedusies, tādēļ nolemts izskatīt citus sadarbības piedāvājumus, no kuriem visperspektīvākais šķitis sadarboties ar Limbažu novada domi un apmesties Ozolmuižā. Biedrība gan jūtas pateicīga arī Vestienas iedzīvotājiem un vietējām amatpersonām par līdz šim sniegto atbalstu un veltīto laiku, cerot uz veiksmīgāku un konstruktīvāku sadarbību arī ar Madonas novada domi nākotnē, kad tiks realizēti nākamie, tiesa, nu jau Limbažu novadā uzsāktie projektu posmi.

Kontaktpersona – Aigars Parms,
Pasaules latviešu mūzikas centra "Vienoti mūzikā" vadītājs.
Tālrunis: +371 26320543, e-pasts: parms@atr.lv

Informāciju sagatavoja – Jānis Riņķis,
Pasaules latviešu mūzikas centra "Vienoti mūzikā"
sabiedrisko attiecību speciālists.