Dagnis Straubergs Remontdarbi Salacgrīva
krasta iela

Pāris dienas pirms Jāņiem, Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Zunde, pašvaldības ainavu arhitekte Gundega Upīte – Vīksna un SIA “ASFALTBŪVE” valdes priekšsēdētājs Māris Lavrinovičs, apskatīja un pieņēma paveiktos darbus Krasta ielā, no Tirgus ielas līdz Krasta ielai 38, Salacgrīvā.

Piecu mēnešu laikā, SIA “ASFALTBŪVE” Krasta ielu pārvērtis līdz nepazīšanai, un pilsētā ir vēl viena labiekārtota iela. Būvdarbu laikā ir izbūvētas caurtekas, uzliktas apmales un bruģis, sakārtota zemes plātne, uzstādīts satiksmes aprīkojums: ceļa zīmes un esošo ielu nosaukumu zīmes, uzstādīti labiekārtojuma elementi: soliņi, soliņu fotorāmji, atkritumu urnas un velo statīvi, veikti gājēju tilta remontdarbi, atjaunots un uzstādīts ielas apgaismojums.

“Agrāk te bija smilšaina taka,” stāsta Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, “kad apsprieda Krasta ielas projektu bija bažas vai šī mājīgā vide nekļūs zināmā mērā industriāla, bet jāatzīst, ka rezultāts ir ļoti labs. Dubļus un smiltis ir nomainījis bruģis ar arhitektoniski mazām formām, saglabājot šīs ieliņas konfigurāciju, atrodot kompromisu starp gājējiem un atsevišķās vietās auto braucējiem, faktiski rezultāts ir ļoti labs. Šī ieliņa ir saglabājusi savu šarmu un intimitāti. Paldies visiem, kuri ir pielikuši savu roku, lai šis, ilgi plānotais projekts un darbs īstenotos.”

Ainavu arhitekte Gundega Upīte – Vīksna atzīst “šis tiešām ir ilgi lolots projekts. Šī ir jauka pastaigu vieta gan pilsētniekiem, gan viesiem visos gada laikos. Būvdarbu laikā ir uzlabots ielas segums un satiksmes drošība, atjaunots ielas apgaismojumu tīkls, izbūvēts sadzīves kanalizācijas tīkls un labiekārtota apkārtne. Esmu gandarīta par paveikto. Visi labie gari mums ir stāvējuši blakus, jo projekts ritēja gludi, gan projektēšana, gan būvdarbi. Milzīgs paldies iedzīvotājiem par pacietību, jo bija zināmas neērtības būvniecības procesā.”

“Ieliņa bija smaga ar daudziem kompromisiem,”, bilst būvnieks Māris Lavrinovičs, “prieks, ka ieliņu pabeidzām īsi pirms notikumiem kas būtiski pamainīja būvniecību. Liels paldies Salacgrīvai par nebijuši jauko sadarbību. Prieks ka visu izdarījām kopā.”

Arī Andris Zunde min labo sadarbību ar uzņēmēju “mēs vienmēr esam uzticējušies būvniekiem un saviem speciālistiem. Sadarbība ar būvnieku bija tuvu izcilam. Par to paldies ainavu arhitektei un būvniekam.”

Atklājot no jauna izbūvēto Krasta ielu, pašvaldības vadītājs uzsvēra “mēs redzam un zinām, ka Salacgrīvas mugurkauls ir Salacas upe ar dažādos gada laikos krāšņiem krastiem. Šī vieta bija jāatver sabiedrībai un ir ļoti labi, ka pilsētas tēvi kādreiz bija paredzējuši ieliņu tieši pie upes. Šī manuprāt ir brīnišķīga vieta kur cilvēkiem pavadīt brīvo laiku. Šī iela ir paredzēta cilvēkiem.”

Pašvaldība šiem darbiem piešķīrusi 433 433 euro (bez PVN). Objekta būvuzraudzību veica SIA “Semita” - 5385 (ar PVN), projektu izstrādāja SIA “Vertex projekti”, kuri veic arī objekta autoruzraudzību - 1344 euro (ar PVN)