Attīstība Projekti Salacgrīva
estrade

Pabeigti darbi pie projekta “Vidzemes piekrastes kultūras un dabas mantojuma iekļaušana tūrisma pakalpojumu izveide un attīstībā – “Saviļņojošā Vidzeme””, Nr. 5.5.1.0/17/I/006 īstenošanas. Startējot šī projekta aktivitātē “Lībiešu kultūrtelpa, Ziemeļvidzemes rezervāts – Salacgrīvas novada Zvejnieku parks – Zvejnieku parks un estrāde” pašvaldība par ERAF piešķirto finansējumu un savu līdzfinansējumu veica šīs teritorijas sakārtošanu. Projektu veidoja divas daļas, pirmā skatītāju solu nomaiņa, otra – pašas estrādes un tās apkārtnes pārbūve.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 082 310,90 eiro, un no tām 811 478,00 ir ERAF finansējums, un 270 832,90 eiro ir valsts un pašvaldības finansējums.

estrade3 logo

Īstenojot iecerēto ir rekonstruēta estrāde, pārbūvētas skatītāju vietas. ir palielināta platība estrādes priekšpusē, uzstādīti pārvietojami soliņi un labiekārtota apkārtējā teritorija pie sēdvietām un estrādes. Projektētāji ir atraduši veiksmīgu risinājumu kā saglabāt tuvumā augošos kokus, pie tiem ierīkotas vietas ar krēsliem un galdiņiem, kas dažādotu skatītāju iespējas. Estrāde ir vizuāli no nerūsējošā tērauda plāksnēm, kas rada atspulgus no priedēm un dabas. Līdz ar to estrāde ir viegla un patīkama, iekļaujas ainavā. Ēkas pirmajā stāvā ir noliktavas Zvejnieku parka vajadzībām (soliem, tehnikai, aprīkojumam) un labiekārtotas labierīcības. Savukārt otrais stāvs ir transformējams, pārbīdāmām sienām un to var izmantot izstādēm, konferencēm vai mākslinieku ģērbtuvēm, sportistu dzīvošanai.

“Zvejnieku parka estrāde ir viena no retajām kur iespējama kora dziedāšana,” uzsver Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs, “šajā būvē ir ļoti nopietnas, unikālas konstrukcijas, dzelzsbetona pārsedzes. Inženiertehnoloģijas ziņā ļoti interesants būvniecības projekts - vienlaidus betonēšanas sistēma ar stiprinājumiem un svara līdzsvarojumu attiecībā pret konstrukcijām, kas ir zemē.”

Zvejnieku parka estrāde Salacgrīvā 2023