Dagnis Straubergs Limbažu novads Satiksme
cels2

Limbažu novada pašvaldība ir nosūtījusi Satiksmes ministrijai, VSIA Latvijas valsts ceļi un Izglītības ministrijai, pašvaldības vadītāja Dagņa Strauberga parakstītu vēstuli – aicinājumu, ieplānot nepieciešamo finansējumu un veikt dubultās virsmas apstrādi autoceļu “Radziņi-Viļķene-Ķirbiži” posmā Viļķene-Ķirbiži un “Lāņi-Ķirbiži-Jelgavkrasti” posmā Ķirbiži-Lāņi.

29.septembrī pašvaldībā saņemts kolektīvais iesniegums, kuru parakstījis 351 Viļķenes un Salacgrīvas pagastu iedzīvotājs, tostarp uzņēmēji ar lūgumu risināt jautājumu par divu valsts autoceļu “Radziņi - Viļķene - Ķirbiži” un “Lāņi – Ķirbiži - Jelgavkrasti” posmu dubultās virsmas apstrādi.

Pašvaldība jau iepriekš vairākkārt saņēmusi informāciju par minēto ceļa posmu neapmierinošo stāvokli. Sūdzības izbraukt ceļa posmus saņemtas visos periodos, bet īpaši pavasara šķīdoņa un rudens lietavu periodā. Tad ceļš ir praktiski neizbraucams. Minētie ceļa posmi ir nozīmīgi visiem Salacgrīvas un Viļķenes pagastu iedzīvotājiem, lai ikdienā nokļūtu darba vietās un nogādātu izglītības iestādēs savus bērnus, kā arī lai pie iedzīvotājiem būtu iespējams piekļūt neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem. Ļoti nozīmīgi šie ceļa posmi ir uz eksportu orientētiem uzņēmējiem nokļūšanai Salacgrīvas ostā. Uzņēmēji pat norādījuši uz problēmām organizēt tikšanos ar potenciālajiem investoriem sava uzņēmuma teritorijā. Neizbraucama ceļa dēļ tikšanās ar ārzemju sadarbības partneriem organizēta citā vietā.

Šobrīd valsts mērogā notiek darbs saistībā ar skolu tīkla sakārtošanu un Limbažu novads vērš uzmanību, ka tas nebūs iespējams bez valsts auto ceļu tīkla sakārtošanas.

Pašvaldības vadītājs uzsver, ka šie ceļu posmi ir ļoti svarīgi novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem un aicina valsts iestādes atbalstīt šī projekta realizāciju un veikt autoceļu “Radziņi-Viļķene-Ķirbiži” posmā Viļķene-Ķirbiži un “Lāņi-Ķirbiži-Jelgavkrasti” posmā Ķirbiži-Lāņi sakārtošanu.