Sociālā joma
Par iespējām saņemt pabalstu krīzes situācijā valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā

Ģimene (persona), kura nonākusi krīzes situācijā, vēršas Limbažu novada Sociālajā dienestā (turpmāk- Sociālais dienests) ar iesniegumu attālināti elektroniski- socialais_dienests@limbazi.lv vai iesniegumu ievietojot tam paredzētajās pastkastītēs Limbažu pilsētā Klostera ielā 2 pie Sociālā dienesta vai pie pagastu pārvaldēm paredzētājās pastkastītēs. Iesniegumā persona apliecina sniegto ziņu patiesumu, un to, ka ģimene (persona) atrodas krīzes situācijā, t.i., mājsaimniecības pilngadīgie ģimenes locekļi zaudējuši darbu, nesaņem bezdarbnieka pabalstu, atbalstu par dīkstāvi, kā arī to, ka personas mājsaimniecībā dod atļauju izmantot sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu administrēšanas lietojumprogrammā (SOPA) pieejamās valsts un pašvaldības datu bāzes situācijas izvērtējumam.

Saņemot iesniegumu, Sociālais dienests, izmantojot SOPA pieejamo informāciju, izvērtē mājsaimniecības sociālo situāciju. Nepieciešamības gadījumā Sociālais dienests sazinās ar ģimeni (personu) un lūdz papildus informāciju, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai.

Krīzes pabalsta apmēru nosaka Limbažu novada domes 26.10.2017. saistošo noteikumu Nr. 31 „Par sociālās palīdzības sniegšanu Limbažu novadā” 31.6 punkts nosaka, ka pabalsts ir 80,00 EUR katram ģimenes loceklim, kurš atzīts par nonākušu valsts izsludinātajā ārkārtas krīzes situācijā un grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma pārejas noteikumu 39.punkts nosaka, ja ģimene (persona), tai skaitā audžuģimene un aizbildnis, kam ir tiesības uz pārejas noteikumu 37.punkta 1.apakšpunkta minēto pabalstu krīzes situācijā, aprūpē bērnu līdz 18 gadu vecumam, pašvaldība palielina izmaksājamā pabalsta apmēru par 50,00 EUR mēnesī katram bērnam.

Iesnieguma veidlapa