Nekustamais īpašums

Limbažu novada pašvaldība informāciju par neapstrādāto lauksaimniecības zemi saņem no Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem datiem, pēc kuriem tiek aprēķināts nekustamā īpašuma nodoklis par neapstrādāto lauksaimniecības zemi. Saskaņā ar normatīviem aktiem, tas ir 3% apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Zemes īpašniekiem, kuri uzskata, ka zeme ir apstrādāta, lūdzam vērsties pašvaldībā ar iesniegumiem pārskatīt papildnodokli par lauksaimniecībā neapstrādāto zemi, Iesniegumus sūtam pārskatīt Lauku atbalsta dienestam, kā rezultātā daļai nodokļu maksātāju tiek atcelts papildnodoklis par lauksaimniecībā neapstrādāto zemi. Zemes īpašniekiem – vientuļiem pensionāriem, kuru īpašumā ir lielas zemes platības, kuras netiek apsaimniekotas, lai nebūtu jāmaksā papildnodoklis par lauksaimniecībā neapstrādāto zemi un zeme neradītu tikai finansiālus zaudējumus, iesakām izvērtēt iespēju zemi iznomāt lauksaimnieciskai ražošanai kaimiņos esošām zemnieku saimniecībām vai neapstrādāto zemes daļu pārdot. Šobrīd pieprasījums zemes tirgū ir pēc zemes platībām, kurās varētu audzēt mellenes, dzērvenes, stādīt eglītes. Tirgus vērtība iekoptai lauksaimniecības zemei mūsu novadā ir diezgan augsta, dažos pagastos pat līdz 3000-4000 euro/ha.

Līga Viļčinska
Nekustamā īpašuma un teritoriālā plānojuma nodaļas vadītāja