Tikšanās
ozol tiek1

3.martā Limbažu domes administratīvās ēkas zālē, Pasaules latviešu mūzikas centrs "Vienoti mūzikā", Limbažu novada domes vadībai un deputātiem prezentēja ieceri Brīvzemnieku pagasta Ozolmuižas pils telpās veidot krātuvi, lai saglabātu un digitalizētu pasaulē izklīdušo latviešu mūzikas un kultūras vēsturisko mantojumu. Sarunā piedalījās arī pārstāvji no Tartu un Vīlandes Igaunijā un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Pirms iepazīties ar prezentāciju, pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs sacīja “cilvēki gaida un pašvaldība ir ieinteresēta Ozolmuižas pilī atgriezt dzīvību. Vēlamies radīt ko jaunu un interesantu, apdzīvot un piepildīt šo ēku ar vērtīgu saturu: mākslu un mūziku, kas ir mūsu vēsture. Esam šeit, lai viens otru uzklausītu, meklētu risinājumus, lai šī ideja nepaliktu uz galda melnrakstā.”

Biedrības Pasaules latviešu mūzikas centrs "Vienoti mūzikā" vadītājs Aigars Parms iepazīstināja ar klātesošajiem biedrības biedriem un prezentēja ideju, veidot īpašu mūzikas krātuvi, iepazīstināja ar Ozolmuižas attīstības stratēģijas konceptu un uzsākto darbu pie attīstības stratēģijas.

A.Parms uzsvēra “lieta par ko mēs šodien runājam nav tikai Limbažu, nav Vidzemes lieta, tā ir visas Latvijas un visu latviešu lieta. Mēs šodien runājam par lielu projektu, ja mums to izdosies iedarbināt, tas paliks mūsu bērniem un bērnu bērniem, tas paliks ierakstīts mūsu tautas vēsturē. Esam krustcelēs, jo gaidām vietējās sabiedrības ieteikumus, iebildumus un domes lēmumu.” Biedrības “Vienoti mūzikā” vadītājs ieteica nekādā ziņā neprivatizēt, nepārdot un neiznomāt kādam nesaprotamai privātpersonai šo pili. Viņš ierosināja atbalstīt tādus projektus, kas nodrošinātu sabiedrisko pieejamību visiem, īpaši tautiešiem no diasporas zemēs.

Lai pievērstu lielāku uzmanību Ozolmuižas pilij biedrība “Vienoti mūzikai” plāno šī gada 1.jūlijā, dienu pirms lielajiem Dziesmu un deju svētkiem Rīgā, organizēt tautas sadziedāšanās festivālu Salacgrīvā, kurā piedalītos arī Dziesmu svētku dalībnieki un kas būtu biedrības organizētā dziesmu konkursa noslēguma pasākums.

Šīs dienas sarunas dalībnieki saprot, ka Ozolmuižas pils atjaunošanai ir vajadzīga liela nauda, visu darbu paveikšanai vismaz 2 – 3 miljoni.

“Biedrība “Vienoti mūzikā” meklē mājas – tāda ir mūsu atbilde uz publicēto aicinājumu – Ozolmuižas pils meklē saimnieku” uzsvēra- Aigars Parms.

Savukārt pašvaldības vadītāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks no biedrības sagaida konkrētus jautājumus kāds būtu pašvaldības ieguldījums, jo ir svarīgi saprast ka mēs runājam vienā valodā.

Sarunas izskaņā pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs pateicās biedrības pārstāvjiem un viesiem par patīkamo, radošo un nākotnē virzīto sanāksmi, uzsverot vēsturiskā mantojuma saglabāšanas svarīgumu un pēctecību. Viņš piekrīt ka šis nav tikai novada, bet ir Vidzemes, Latvijas un pasaules latviešu jautājums un ir pārliecināts, ka nākamajās sarunās noteikti jāpiedalās arī kultūras ministrijas pārstāvjiem.