Izglītība
macas

Limbažu novada pašvaldības domes 28.marta sēdē apstiprināja pašvaldības iekšējos noteikumus “Par Limbažu novada pašvaldības dibināto izglītības iestāžu pedagogu mācību izdevumu kompensēšanas kārtību no pašvaldības budžeta.”

Pašvaldības mācību iestādēs trūkst jaunu speciālistu pedagoģijas jomā. Lai piesaistītu jaunus speciālistus un stimulētu pedagogus apgūt papildu pedagoģisko izglītību, ir izstrādāti noteikumi par mācību izdevumu kompensēšanu un izveidoti atbalsta rīki, kas motivētu izvēlēties pedagoga profesiju un nodrošinātu pašvaldības izglītības iestādes ar profesionāliem un augsti kvalificētiem kadriem.

Iekšējie noteikumi “Par Limbažu novada pašvaldības dibināto izglītības iestāžu pedagogu mācību izdevumu kompensēšanas kārtību no pašvaldības budžeta” nosaka kārtību, kādā Limbažu novada pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem tiek kompensēti mācību izdevumi valsts akreditētā augstākās izglītības iestādē, to apmēru un izmaksājamās kompensācijas piešķiršanas nosacījumus. Mācību maksas kompensēšanas mērķis ir nodrošināt novada izglītības iestādes ar profesionāliem un augsti kvalificētiem kadriem, motivējot viņus iegūt pirmo augstāko pedagoģisko izglītību vai papildu augstāko pedagoģisko izglītību, kas nepieciešama izglītības iestādē.

Noteikumi paredz pedagogam, kurš iegūst pirmo vai papildu augstāko pedagoģisko izglītību valsts akreditētā augstākās izglītības iestādē, kompensēt 50% no gada mācību maksas.

Limbažu novada izglītības stratēģijā 2023. – 2027. gadam norādīts, ka Limbažu novada izglītības iestādēs strādājošo pedagogu vidējais vecums ir 49,6 gadi. 57% pedagogu ir virs vidējā vecuma, pirmsskolas izglītības iestādēs šādu pedagogu ir 49%, bet pamatizglītības iestādēs 66%. Turpmākajos gados tas var apdraudēt kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanu, tāpēc šī problemātika ir jāaktualizē, piesaistot jaunus pedagogus.

Šīs problēmas ir arī atbalsta personāla un mācību priekšmetu pedagogu nodrošinājumā.

No 2022. - 2023. gadam pašvaldība ir sniegusi atbalstu 21 jaunajam pedagogam, kompensējot 50% no mācību maksas. 2022. gadā 7281 Eur, 2023. gadā 9198 Eur. 2024. gadā paredzētais finansējums 5000 Eur.

Noteikumus “Par Limbažu novada pašvaldības dibināto izglītības iestāžu pedagogu mācību izdevumu kompensēšanas kārtību no pašvaldības budžeta,” skatīt pielikumā